Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

ČT musela prerušiť Otázky VM. Debatu rušil poplach

29.11.2015, 12:53 | ČTK

Poludňajšiu televíznu debatu Českej televízie Otázky Václava Moravca v nedeľu prerušila skúška evakuačného systému v žižkovskej vysielacej veži, odkiaľ sa relácia prechodne vysiela. Hlasový test narušil vysielanie po polhodine diskusie, ČT nasadila náhradný program z archívu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

ČT

Tradičnú diskusné reláciu Českej televízie Otázky Václava Moravca v nedeľu prerušila porucha elektroinštalácie v žižkovskej vysielacej veži, kde sa relácia prechodne nakrúca. Porucha spustila poplach.

Výpadok v programe trval 40 minút. Podľa hovorkyne ČT Alžbety Plívová technická chyba nijako nesúvisela s vysielaním debaty.

Veža musela byť evakuovaná, povedala Lucie Černá z Tower Park Praha, podľa ktorej bolo za spustením varovného hlásenia zrejme podozrenie na požiar v kuchyni reštaurácie.

„Podľa mojich informácií bolo vysielanie prerušené kvôli poplachu, ktorý vyvolala závada na elektroinštalácii v priestoroch budovy. Závada nijako nesúvisela s vysielaním a už bola odstránená. Divákom sa ospravedlňujeme,“ oznámila A. Plívová.

Hlasový test narušil televíznu debatu ČT zhruba po 20 minútach vysielania, v ktorom boli hosťami predseda predstavenstva Českej sporiteľne Pavel Kysilka a ekonóm a spoluzakladateľ pražského inštitútu CERGE-EI Jan Švejnar. Témou diskusie boli spoločenské a ekonomické dôsledky teroristických útokov a vojny proti Islamskému štátu či ekonomické súvislosti migračnej krízy.

Po niekoľkominútovom poplachu, ktorý v angličtine oznamoval, že ide o skúšku zvukového evakuačného systému, moderátor vysielanie prerušil. Na obrazovke sa znovu objavil po 40 minútach a druhá časť relácie potom pokračovala podľa vysielacieho plánu.

V neštandardnej pauze ČT24 reprízovala reláciu Udalosti v regiónoch, ČT1 zaradila zábavné reláciu takisto z archívu.

„Doba je dramatická. Ukázalo sa, že porucha na žižkovskej vysielacej veži bola v elektroinštalácii, ktorá spustila požiarny poplach a evakuáciu. Požiar žižkovskej vysielacej veži nebol,“ privítal V. Moravec divákov po výpadku vysielania.

L Černá z Tower Park Praha s odvolaním sa na informácie od kolegov uviedla, že sa nikomu nič nestalo a evakuácia veže bola preventívnym opatrením.

Hovorkyňa pražských hasičov Pavlína Adamcová povedala, že na ich dispečing sa žiadna informácia o požiari v žižkovskom vysielači nedostala.

„Vyzerá to, že v reštaurácii niečo pripálili a zazmätkovali. Systémy zafungovali na 100 percent. V čase vysielania OVM bude len studená kuchyňa,“ napísali na Twitteri Marcel Procházka z Českých Radiokomunikácií, ktoré sú vlastníkom vysielacej veže.

Relácia Otázky Václava Moravca, ktorá dlhodobo patrí k najsledovanejším formátom spravodajskej ČT24, sa vysiela zo žižkovského vysielača od augusta, a to kvôli modernizácii štúdia na Kavčích horách. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy ČT

Diskusia (0 reakcií)