Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Comcast sa vzdáva boja o 21st Century Fox, Disneymu už nič nestojí v ceste

19.07.2018, 15:47 | SITA | ČTK

Americká mediálna spoločnosť Comcast ukončila súperenie o prevzatie majetku firmy 21st Century Fox a namiesto toho sa sústredí na snahu o akvizíciu britskej televíznej firmy Sky.

  • Tlačiť
  • 0

Štvrtkové oznámenie spoločnosti Comcast necháva otvorenú cestu, aby majetok 21st Century Fox kúpil mediálny konglomerát Walt Disney Co, ktorý za neho ponúka 71 miliárd dolárov.

Americké ministerstvo spravodlivosti v júni vyslovilo súhlas s tým, aby Disney firmu 21st Century Fox prevzal s podmienkou, že predá 22 regionálnych športových kanálov. Akcionári 21st Century Fox majú o ponuke konglomerátu Disney hlasovať 27. júla.

Akcionári 21st Century Fox majú o ponuke konglomerátu Disney hlasovať 27. júla.

Comcast už minulý týždeň vystupňoval boj o prevzatie platenej televízie Sky, keď zvýšil svoju ponuku za firmu na 26 miliárd libier.

Neprehliadnite

Prekonal tak konkurenčnú ponuku 24,5 miliardy libier zo strany 21st Century Fox podnikateľa Ruperta Murdocha, ktorú Fox zvýšil len niekoľko hodín predtým.

Fox, ktorý už vlastní v Sky podiel 39 percent, uzavrel počiatočnú dohodu so Sky už v decembri 2016. Tento rok v apríli sa však objavila konkurenčná ponuka od Comcastu. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 21st Century Fox, Comcast, Disney

Diskusia (0 reakcií)