Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Comcast ponúkol za televíziu Sky sľúbenú firme 21st Century Fox viac

27.02.2018, 12:23 | ČTK

Americká mediálna spoločnosť Comcast ponúkla za európsku platenú televíziu Sky, ktorú chce kúpiť aj americká 21st Century Fox, 31 miliárd dolárov. Je to o 16 percent viac, než bola ponuka majiteľa Foxu Ruperta Murdocha. Uviedli to internetový server BBC a agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Fox v televízii Sky už dlho vlastní 39 percent akcií a na jej úplnom prevzatí sa dohodla vlani v decembri.

Za akciu ponúkla 10,75 libry, ponuka Comcast predstavuje 12,50 libry na akciu. Že je suma ponúkaná Foxom príliš nízka, sa už sťažovali niektorí akcionári Sky.

Plánované prevzatie televízie Sky R. Murdochom navyše kritizujú vo Veľkej Británii. Keby sa akvizícia uskutočnila, Murdochova rodina by podľa predbežného verdiktu britského protimonopolného úradu (CMA) mala príliš veľký vplyv na britské spravodajstvo.

Neprehliadnite

Situáciu ďalej komplikuje plánovaný nákup väčšiny aktivít spoločnosti 21st Century Fox, vrátane televízie Sky, americkým zábavnom gigantom Walt Disney Co.

Firma Comcast, ktorá vlastní televíznu a filmovú spoločnosti NBC a štúdio Universal Pictures, by Sky rada vlastnila celú. Podľa aktuálnych slov svojho šéfa Briana L. Robertsa sa bude snažiť získať nadpolovičnú väčšinu akcií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 21st Century Fox, Comcast, Fox, NBC

Diskusia (0 reakcií)