Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

CME schválili predaj televízií v Chorvátsku, v Slovinsku ešte nie

20.07.2018, 15:41 | pol | © 2018 News and Media Holding

Majiteľ televízie Markíza, spoločnosť CME, uzavrie do konca júla predaj svojej televíznej skupiny Nova TV v Chorvátsku. Mediálna skupina získala na to súhlas od miestneho regulátora. Naopak v Slovinsku, kde vlani ohlásila predaj Pop TV, zatiaľ povolenie nedostala.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME

Predaj svojich televízie v Chorvátsku a Slovinsku ohlásilo CME vlani v júli. Uzavretie transakcií sa očakávalo do konca minulého roka, no zastavilo sa na posudzovaní regulačných úradov.

Vlastník televízie získal definitívny súhlas na predaj chorvátskych aktivít vo štvrtok. Kupcom televízie Nova TV je spoločnosť Slovenia Broadband zo skupiny United Group.

Predajná cena chorvátskej televízie je 85 miliónov eur, vo výsledku k nej môže pribudnúť suma z aktuálnej pracovného kapitálu.

Keďže deal v Slovensku zatiaľ zelenú nedostal, CME obchod rozdelila na dve časti. Predaj chorvátskej televízie uzavrie do konca júla. V prípade slovinskej Pop TV predĺžila dlhodobý termín na uzavretie obchodu do 13. septembra tohto roka.

Neprehliadnite

Slovinskú televíziu má United Group získať za 145 miliónov eur. Obchodu bráni podľa CME ešte uzavretie niektorých podmienok vrátane súhlasu regulátora.

„Pokračujeme v spolupráci s regulátormi v Slovinsku, aby sme dovŕšili predaj našich aktivít v krajine,“ povedal jeden z dvoch šéfov CME Michael Del Nin.

CME už skôr potvrdila, že prostriedky, ktoré získa predajom televízií v oboch krajín, použije na zníženie svoho dlhu. Podľa M. Del Nina uzavretie predaja v Chorvátku pomôže k 25-percentnej redukcii sumárneho dlhu od začiatku roka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME

Diskusia (0 reakcií)