Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Číňania končia spoluprácu s vlastníkom TV Barrandov a agentúry Médea

27.02.2017, 13:12 | ČTK

Čínsky investičný fond CEFC končí spoluprácu s vydavateľstvom Empresa Media a agentúrou Médea, napísal v pondelok spravodajský server HlídacíPes.org. Hovorca CEFC Pavel Bednář potvrdil, že šéf európskeho zastúpenia CEFC Jaroslav Tvrdík opustil funkciu podpredsedu predstavenstva vo vydavateľstve aj v agentúre. Zmena ešte nie je zaznamenaná v obchodnom registri.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Môžeme potvrdiť, že štatutárne orgány oboch skupín opustili z pozície člena dozornej rady Wang Tung a z pozície podpredsedu predstavenstva Jaroslav Tvrdík. Všetko ostatné sú špekulácie, ktoré nebudeme komentovať,“ povedal hovorca CEFC Pavel Bednář.

„Je to ďalšie potvrdenie toho, že sa posilnila pozícia Jaromíra Soukupa vo vedení spoločností Empresa Media a Médea,“ povedal webu výkonný riaditeľ vydavateľstva Empresa Daniel Köppl bez ďalších komentárov.

Podľa webu sa tým napĺňa klauzuly, ktoré obom stranám dávala možnosť do konca marca 2017 požiadať o získanie akcií späť, respektíve stiahnutie investície.

CEFC do českých firiem Jaromíra Soukupa majetkovo vstúpila v septembri 2015, kedy zároveň ohlásila akvizície vo viacerých českých firmách. Zmluvy boli podpísané v Šanghaji v rámci návštevy prezidenta Miloša Zemana v Číne.

CEFC získala v oboch spoločnostiach minoritný podiel. Vlani v júli sa stal J. Tvrdík podpredsedom predstavenstva Empresa Media, aby prezentoval minoritného vlastníka.

Obrat spoločnosti dosiahol predvlani 5,489 miliardy českých korún (zhruba 203,1 milióna eur). Najziskovejšou časťou bola Médea, ktorá dosiahla prevádzkový zisk (EBITDA) 127,1 milióna korún (4,7 milióna eur).

Skupina Empresa Media skončila s prevádzkovou stratou EBITDA 14,4 milióna korún (532 918 eur). Vydavateľstvo vlastní okrem iného TV Barrandov či časopis Týden.

Čínska spoločnosť CEFC si ako sídlo svojich európskych aktivít vybrala Českú republiku, kde aktuálnr zamestnáva vyše 4-tisíc ľudí. Pri dokončení plánovaných investícií sa má ich počet zvýšiť na 10-tisíc.

CEFC Group (Europe) Company vykázala predvlani stratu 120 miliónov korún (4,44 milóna eur). Vlani v novembri oznámila, že v Česku investovala 22,8 miliardy korún (843,8 milióna eur), dokončované investície predstavujú ďalších 30,7 miliardy (takmer 1,14 miliardy eur) a novo plánované presahujú desať miliárd korún (vyše 370 miliónov eur).

V Česku kúpila skupina podiely napríklad v aerolinkách Travel Service, v pivovare Lobkowicz Group alebo vo futbalovej Slavii. Vlani v septembri kapitálovo vstúpila do J&T Finance Group.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy CEFC, Empresa Media, Médea

Diskusia (0 reakcií)