Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bývalý šéf CME Sarbu zakladá novú televíziu

07.06.2019, 18:16 | reb | © 2019 News and Media Holding

Bývalý šéf mediálnej skupiny CME, do ktorej patrí aj televízia Markíza, Adrian Sarbu zakladá novú televíziu. Rumunský mediálny regulátor CNA mu už udelil licenciu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME

Vysielanie môže spustiť stanica Smart TV a jej HD verzia. Prevádzkuje ju spoločnosť mediálneho magnáta Adriana Sarbuho, ktorý založil najsledovanejšiu rumunskú televíziu Pro TV a v minulosti stál aj na čele celej skupiny CME.

Aktuálne vlastní Sarbuho mediálny dom aj tlačovú agentúru Mediafax a ekonomický denník Ziarul Financiar. O spustení novej televízie informoval aj spomínaný Mediafax.

Ako sám A. Sarbu tvrdí, Smart TV má cieliť najmä na mestských divákov s vyšším vzdelaním a vyššími príjmami, ktorí trávia menej času pri sledovaní klasickej televízii a viac využívajú inteligentné zariadenia. Televízny kanál má byť distribuovaný prostredníctvom káblovky a satelitu.

„Smart TV bude kanálom so zameraním na žurnalistiku a mestskú kultúru,“ uviedol A. Sarbu. Svoju vlastnú talkšou má mať na stanici aj politický analytik a novinár Marius Tuca. Práve on je polovičným vlastníkom spoločnosti Smart TV Management, ktorá licenciu na túto televíziu dostala. Ďalších 50 percent firmy vlastní A. Sarbu.

Jednou z tvárí nového projektu bude aj Ion Cristoiu, bývalý šéfredaktor denníka Evenimentul Zilei, ktorý je jedným z najčítanejších v krajine.

Zakladatelia Smart TV tiež sľubujú netypické spravodajstvo a epizódy komediálneho projektu Comedy Mall, ktoré sú dostupné online.

Televízia investuje do tvorby nových programov približne dva milióny eur, pričom 56 percent celého obsahu má predstavovať pôvodná tvorba.

Televíziu Pro TV založil A. Sarbu v roku 1995. Pred desiatimi rokmi ju predal bermudskej skupine CME. Tej šéfoval od roku 2009 do roku 2013. V tom čase bol jedným z najvplyvnejších ľudí z prostredia médií regióne a zásadný vplyv mal aj v Markíze. V roku 2015 čelil podozreniam z daňových únikov a prania špinavých peňazí.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME

Diskusia (0 reakcií)