Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BBC možno prvý raz povedie žena. V hre je dcéra magnáta

11.02.2020, 13:17 | TASR

Britskú rozhlasovú a televíznu spoločnosť BBC by prvý raz v jej dejinách mohla viesť žena. Vo svojom utorkovom vydaní o tom informoval britský denník Daily Mail, podľa ktorého záujem o túto funkciu má okrem iných kandidátok aj dcéra mediálneho magnáta Ruperta Murdocha, Elizabeth.

  • Tlačiť
  • 0

Generálny riaditeľ BBC Tony Hall odchádza z funkcie tento rok v lete. Spoločnosť British Broadcasting Corporation viedol takmer sedem rokov.

Denník Daily Mail napísal, že Elizabeth Murdochová v minulosti šéfovala spoločnosti Shine UK vyrábajúcej programy ako napr. Masterchef a vlani bola spoluzakladateľkou spoločnosti Sister, produkovala kritikmi vysoko hodnotený seriál Černobyľ.

Britský denník súčasne upozornil, že E. Murdochová by mohla byť pre britskú vládu ako generálna riaditeľka BBC neprijateľná pre svoju príslušnosť ku klanu Murdochovcov.

Neprehliadnite

Ona sama však pritom nezdieľa negatívny postoj svojej rodiny k verejnoprávnemu vysielateľovi: Murdochovci totiž vo svojich novinách dlho viedli kampaň proti koncesionárskym poplatkom na financovanie BBC.

E. Murdochová je za ich zachovanie a zasadzuje sa najmä za ich efektívne využitie v podobe skvalitnenia obsahu vysielaných programov.

Záujem viesť spoločnosť BBC prejavili aj ďalšie silné kandidátky: Charlotte Mooreová, Alex Mahonová, Jay Huntová či Carolyn Julia McCallová. Všetky majú skúsenosti s prácou v médiách, niektoré sú priamo z prostredia BBC.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)