Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BBC a ITV chcú konkurovať Netflixu, spustia vlastnú streamingovú službu

27.02.2019, 17:37 | reb | © 2019 News and Media Holding

Vo Veľkej Británii vzniká nová streamingová služba názvom BritBox, ktorá má svojou ponukou konkurovať Netflixu či Amazonu. Ide o spoločný projekt dvoch britských televízií – verejnoprávnej BBC a súkromnej ITV. Spustiť ju majú v druhej polovici tohto roka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

BBC, ITV, Netflix

Zákazníci by na BritBox mali nájsť staršie aj novšie programy oboch televízií. V stredu to oznámil šéf BBC Tony Hall a generálna riaditeľka ITV Carolyn McCallová. Obsahom sa tak budú snažiť prilákať divákov a odlíšiť sa od konkurenčných služieb.

Ako uvádza portál Mirror Online, Briti novou platformou príliš nadšení nie sú. Nepáči sa im myšlienka, že by mali za programy verejnoprávnej BBC platiť, nakoľko už uhrádzajú koncesionárske poplatky. Zatiaľ však nie je jasné, aký poplatok si za BritBox televízie vypýtajú.

Služba je už dostupná pre divákov v Severnej Amerike, kde má okolo pol milióna predplatiteľov. BBC a ITV tam ponúkajú sedemdňovú skúšobnú verziu zdarma, mesačný poplatok za platformu je vo výške 6,99 dolára.

Der Standard pripomína, že podobná spolupráca vzniká aj v Nemecku. Verejnoprávna ZDF sa pustila do spoločnej streamingovej služby so súkromnou ProSiebenSat.1, ktorú chcú spustiť v prvej polovici roka.

Cieľom nemeckých televízií je rovnako spomaliť odliv najmä mladších divákov k Netflixu, Amazonu a obdobným zahraničným službám. Do ich spoločného projektu sa zapojili aj ďalšie spoločnosti, a to Discovery, Axel Springer alebo Constantin Medien.

Aj Briti dúfajú, že do BritBoxu sa im podarí prilákať ďalších partnerov. ITV si v priebehu tohto roka na nový projekt vyčlenilo 25 miliónov libier, v roku 2020 plánuje investovať ďalších 40 miliónov. BBC výšku svojej investície nezverejnila, uviedla agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy BBC, ITV, Netflix

Diskusia (0 reakcií)