Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bárta sa zhostil úlohy grófa. Pozrite si snímky z nakrúcania novej Márie Terézie

03.04.2019, 14:40 | reb | © 2019 News and Media Holding

Prvá oficiálna klapka druhej minisérie Mária Terézia padne v polovici mája. Niektoré scény televíznej korpodukcie RTVS, Českej televízie a rakúskej ORF však začali nakrúcať už skôr. V utorok sa pred kameru postavil aj slovenský herec Alexander Bárta, ktorý stvárni postavu grófa Kinského.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

Ďalšie dva diely minisérie uvidia diváci verejnoprávnych televízií počas tohtoročných vianočných sviatkov. Príbeh uhorskej kráľovnej budú mapovať jej život niekoľko mesiacov po korunovácii v Dóme sv. Martina.

Ako približuje RTVS v anotácii, dej nových epizód sa vracia do obdobia, kedy monarchia bojuje na všetkých frontoch. Sľúbená pomoc z Uhorska stále neprichádza a hlavná postava Terézia čelí ťažkému rozhodnutiu povolať do služieb baróna Trencka, čím výrazne zdiskredituje svoje učenie o morálke.

Kým sa krajina zmieta vo vojne, na dvore situáciu zľahčujú a Mária Terézia sa ocitá opustená v boji proti všetkým. Jej manžel František sa venuje svojim obchodom a najbližší priatelia kráľovnej sa pobláznili do hrania zakázaných hazardných hier.

V pokračovaní Márie Terézie sa aj tentoraz objaví niekoľko slovenských hercov vrátane A. Bártu. Ten si úlohu grófa Kinského vyskúšal na Zámku Jaroslavice na juhu Česka a neďalekom Vodnom mlyne Slup, kde natáčanie scén prebiehalo.

V pokračovaní minisérie si zahrajú aj slovenské herečky Zuzana Mauréry, Táňa Pauhofová či Rebeka Poláková. V obsadení hlavných postáv sa oproti prvej sérii sa nič nezmenilo, Máriu Teréziu si zahrá rakúska herečka Marie Luise Stockinger a jej manžela Františka Štefana Lotrinského stvárni Čech Vojtěch Kotek.

Neprehliadnite

Réžiu má opäť na starosti Rakúšan Robert Dornhelm, scenár Češka Mirka Zlatníková, hlavným kameramanom je Tomáš Juríček a kostýmovým výtvarníkom Ján Kocman, obaja zo Slovenska. Produkciu zastrešuje Maya production Praha a podieľa sa na nej okrem spomínaných televízií aj spoločnosť MR Film.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)