Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Bárta po rokoch opäť spolupracuje s Joj, do Paneláka sa vracia Kordiak

20.04.2017, 10:24 | pol | © 2017 News and Media Holding

Herec Alexander Bárta bude po dlhšom čase spolupracovať s televíziou Joj. Po odmlke sa opäť objaví v jej projekte – konkrétne v obnovenom Paneláku, kde si zahrá svoju predošlú postavu Milana Kordiaka.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Po odchode z Paneláka bol A. Bárta zapojený do projektov Markízy, účinkoval vo viacerých jej seriáloch.

V prípade niektorých najznámejších hercov si televízie uplatňujú akýsi „monopol“, ktorý sa rieši zmluvou o exkluzivite. Niektorí herci tak v konkrétnych obdobiach spolupracujú len s jednou televíziou.

Markíza s A. Bártom nakrútila aj nový seriál Detektív Dušo, kde hrá herec Národného divadla hlavnú úlohu. Do vysielania sa zatiaľ nedostal.

V prípade Joj sa A. Bárta objaví v Paneláku v rámci aktuálnej série, ktorá prišla na obrazovky v závere marca po dvojročnej prestávke seriálu.

„Teším sa, že môžem oficiálne potvrdiť obnovenú spoluprácu s Alexandrom Bártom, ktorý sa do televízie Joj vracia po piatich rokoch,“ povedal generálny riaditeľ TV Joj Marcel Grega.

„Čo sa týka obnovenia spolupráce s Panelákom, oslovil ma Andy Kraus, či by som nemal chuť sa podieľať na pokračovaní Paneláku,“ povedal A. Bárta.

Spolupráci s Joj bol podľa vlastných slov otvorený, no v minulosti sa mu zažiadala zmena. „Tak som využil ponuku, ktorú som dostal od konkurencie. Moje účinkovanie tak bolo späté s konkurenciou. Ale nikdy som nemal pocit, že by som s Jojkou prestal komunikovať. Neznamenalo to pre mňa uzavretú kapitolu v štýle, že sa tam už nikdy nevrátim. Vnímal som to tak, že tá spolupráca sa neskončila,“ tvrdí herec.

Postava mafiána Milana Kordiaka patrila v Paneláku k najpopulárnejším, otázky o prípadnom Bártovom návrate sa množili aj v súvislosti s obnovením seriálu.

„Milan Kordiak je postava, okolo ktorej sa vždy točili hlavné dejové línie v Paneláku. Po jeho odchode zo seriálu chýbal nielen nám ako tvorcom, ale hlavne divákom,“ priznáva tvorca Paneláka Andy Kraus, podľa ktorého bolo jednou z najčastejších otázok divákov, či sa ešte Kordiak vráti.

„Snaha vrátiť Kordiaka do seriálu bola brzdená zmluvnými záväzkami Alexandra Bártu. Tie však pominuli, takže nám už nič nebráni, aby sme potešili našich fanúšikov jeho návratom. Pre mňa je v tom aj trochu symboliky, že postava, ktorá seriál rozbiehala, sa na jeho záver vráti,“ dodal scenárista a režisér.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Alexander Bárta, Panelák, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)