Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autora námetu Obchodu so šťastím trénoval Fremantle (prezentácia na prevzatie)

06.06.2008, 13:30 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

Medzi hercami bude aj moderátor TV Joj Peter Kočiš a český herec Radek Brzobohatý.

  • Tlačiť
  • 3

stv_logo_slovenska_televizi.gif

Slovenská televízia poskytla Mediálne.sk prezentačný materiál seriálu Obchod so šťastím. Obsahuje náčrty dejových línií a použitých prostredí, profily postáv, informácie o tvorcoch a technickom zázemí.


Prevezmite si prezentáciu seriálu Obchod so šťastím (PPT > ZIP)

Obchod so šťastím bude mať len tridsať minút a popri širokej cieľovej skupine divákov nad 15 rokov sa bude sústrediť najmä na publikum vo veku do 54 rokov. Medzi hercami bude aj moderátor TV Joj Peter Kočiš a český herec Radek Brzobohatý.

obhod_so_stastim_jednotka_stv.jpg

Už potvrdení autori námetu sú Juraj Raýman a Zuzana Križková. Raýman pracoval na scenári denného seriálu Medzi nami, v tej súvislosti absolvoval povinný scenáristický workshop Fremantle Media. Pre spoločnosť Maya vyvíjal neuplatnený formát denného seriálu Šťastie na recept. Križková pracovala ako autorka a dramaturgička seriálu Králikovci pre Slovenský rozhlas.

Scenáre nepíše len dvojica autorov námetu. Spolupracuje na nich Zuzana Liová, Alena Bodingerová, Ján Uličiansky, Zuzana Grečnárová, Vanda Feriancová a Márius Kopcsay.

Podľa materiálu sa na dennom seriáli pracuje už od novembra 2007. Viac o seriáli.

Obchod so šťastím

Základným prostredím našich príbehov je predmestská štvrť Novosady so svojimi pôvodnými obyvateľmi a rodina Šťastných, ktorá vlastní starý obchod so zmiešaným tovarom. Stará prímestská lokalita však začína meniť svoj charakter. Rozširuje sa o satelitné štvrte. Nové vily a ich obyvatelia výrazne premiešali dôvernú a trochu starosvetsky ospalú atmosféru pôvodnej komunity a priniesli do nej nové témy, konflikty a vzťahy.

Prostredie a charaktery postáv, spolu s postupným odhaľovaním tajomnej, možno kriminálnej milosti jednej z nich, vytvárajú vhodný pôdorys pre niekoľko základných dejových línií. Hoci sú prirodzene spolu prepojené, každá z nich má predpoklad oslovovať vlastnú vekovú i záujmovú divácku skupinu. Andyho záhadný prerod od „špiny chlapa“ po slušného človeka je hybným momentom, otvárajúcim všetky ďalšie príbehy a umožňuje ich prerozprávanie rovnako v dramatickej, ako aj v ľahko úsmevnej nadsádzke.

Promofotografie k Obchodu so šťastím

Viac obrázkov.

obchod_so_stastim_stv_10.jpg

  • Tlačiť
  • 3