Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Apple chce byť lacnejší ako Netflix. Do originálneho obsahu naleje balík

20.08.2019, 16:41 | reb | © 2019 News and Media Holding

Aj spoločnosť Apple sa v tomto období pripravuje na spustenie streamovacej služby. V prípade Apple TV Plus si mala na produkciu originálnej tvorby vyčleniť viac ako šesť miliárd dolárov. Jeden z hlavných cieľov je jasný – vyzvať početnú konkurenciu. Vzbudiť záujem sa bude snažiť aj mesačným poplatkom, ktorý by mal byť v porovnaní s najväčším rivalom Netflix nižší.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Apple

Spoločnosť sa pripravuje na príchod svojej novej služby už dlhšie. V roku 2017 najala dvojicu Zack Van Amburg a Jamie Erlicht, dlhoročných predstaviteľov Sony Pictures Television.

Tí dohliadajú na prípravu Apple TV Plus, pričom počas prvého roku boli „vyzbrojení“ jednou miliardou dolárov vyčlenenou na pôvodný obsah.

Ako tvrdia zdroje Financial Times, tento balík peňazí sa postupne rozšíril a prekročil spomínanú hodnotu šiestich miliárd dolárov. Nie je však jasné, na aké časové obdobie je táto suma stanovená.

Aj originálnym programom chce Apple vyzvať konkurenciu, ktorej je stále viac. Síce doň investuje menej ako Netflix s ročnými výdavkami 15 miliónov dolárov, kľúčom k úspechu Applu ale majú byť lukratívnejšie zmluvy, s ktorými sa mu darí osloviť tvorcov v Hollywoode.

Neprehliadnite

Stovky miliónov už Apple minul napríklad na seriál The Morning Show s áčkovým obsadením v hlavných úlohách – Jennifer Anistonová, Reese Witherspoonová a Steve Carell.

Výroba epizódy tohto programu je vraj drahšia ako pri hite Hra o tróny z dielne HBO, ktorej časť poslednej série stála asi 15 miliónov dolárov. The Morning Show bude 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Apple

Diskusia (0 reakcií)