Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Antik sa spojil s BitTorrentom: torrenty sa dajú stiahnuť priamo na box

04.01.2012, 10:06 | Tomáš Czwitkovics | © 2012 News and Media Holding

Multimediálne súbory zdieľané používateľmi sa dajú stiahnuť priamo na set-top box. Medzikrok na počítači odpadá.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Distribútori filmov zrejme nebudú úplne nadšení z najnovšieho set-top boxu košickej spoločnosti Antik Technology. Tá ohlásila, že v spolupráci s kalifornskou firmou BitTorrent pripravila digitálny TV box priamo podporujúci protokol BitTorrent. Vďaka nemu preto už nebude potrebné najprv stiahnuť súbor – film, obrázky či hudbu – na počítač a následne ho nejakým spôsobom spustiť na televízore. Torrenty sa budú dať sťahovať priamo na box pripojený na TV prijímač, ktorý multimediálne súbory aj spustí. „Systém funguje podobne ako virtuálna videopožičovňa,“ uviedol Antik v tlačovej správe.

Torrenty používajú useri po celom svete vo veľkej miere na sťahovanie nelegálneho obsahu – filmov, hudobných albumov, ale aj softvéru. Používatelia tento obsah navzájom zdieľajú – súbory sťahujú a zároveň ich aj prostredníctvom svojich počítačov ponúkajú na sťahovanie iným. Čím viac používateľov súbory zdieľa, tým rýchlejší je download.

antik_logo

V niektorých krajinách kvôli takejto forme zdieľania už aj zažalovali bežných používateľov, keďže obsah bez ošetrených autorských práv si nestiahli iba pre svoju potrebu, ale de facto aj ponúkali ďalej.

Napriek technickým výhodám sťahovania obsahu cez torrenty operátori a distribučné spoločnosti, ponúkajúce on-demand knižnice, s torrentovou technológiou zväčša nespolupracujú. Content majú na vlastných serveroch, ktorý ponúkajú na sťahovanie či streamovanie.

Antik funkciounalitu nového set-top boxu s názvom Juice Mini prirovnáva práve k digitálnym videopožičovniam IPTV služieb, „ibaže s prístupom k podstatne rozsiahlejšiemu výberu videí a hudby, ktorý tvoria používatelia BitTorrentu z celého sveta. “ Box bude po prvýkrát predstavený tento mesiac na výstave CES v Las Vegas.

antik torrent box set top box juice

Zdroj: Antik Technology

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 6

Tagy Digitálne vysielanie