Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako som prežil zatiaľ Jojke v stredu rastie

20.05.2009, 14:10 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Za štyri týždne sa jarný ťažiskový seriál Jojky vyšplhal spod priemeru nad dvadsiatku.

  • Tlačiť
  • 2

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Pôvodný seriál televízie Joj Ako som prežil vykazuje mesiac po presune z nedele na stredu rastúci trend. Diel odvysielaný minulý týždeň dosiahol podľa informácií Mediálne.sk trhový podiel 23,7 percenta, pred mesiacom pritom začínal po stredajšom Paneláku s podpriemerným podielom 16,4 percenta. Aj dve medzitým odvysielané epizódy pomaly stúpali.

Vývoj trhového podielu seriálu Ako som prežil


Nedeľa o 20:00
35,7 % - 22. marec
27,4 % - 29. marec
30,4 % - 5. apríl
16,9 % - 19. apríl

Streda o 20:45
16,4 % - nedeľa 22. apríl
19,0 % - nedeľa 29. apríl
21,1 % - nedeľa 6. máj
23,7 % - nedeľa 13. máj

Pod slabý výsledok spred mesiaca sa mohlo podpísať, že išlo o operatívnu programovú zmenu, ktorú TV Joj vydala v pondelok večer, dva dni pred vysielaním, a nezachytili ju programové týždenníky. Navyše odvysielala reprízovú časť z nedele. Na Jednotke konkuruje jarnému ťažiskovému seriálu Jojky seriál Dr. House, na Markíze silný formát Modré z neba.

Týždeň na to sa situácie ešte viac zostrila, Jednotka a Trojka nasadili tradične silnú Ligu majstrov, semifinálový zápas Manchester United – Arsenal Londýn, a Dvojka odvysielala zápas Fínsko – Česko z hokejových majstrovstiev sveta. Trhový podiel Ako som prežil napriek tomu neprepadol: stúpol k 19 percentám. Hokej sa vysielal aj týždeň na to, no seriál opäť rástol.

Seriál Ako som prežil nasadila Jojka od 22. marca, pôvodne na nedeľu o 20:00. Podľa tlačových správ mala prvá časť share 35,7 %, druhá 27,4 % a tretia 30,4 %. Štvrtá v konkurencii Let's Dance spadla podľa tlačovej správy STV na 16,9 %. Potom prišla programová zmena a odsun na stredajších 20:45.

Zdroje dát: Mediálne.sk zverejňuje hodnoty z výstupov merania sledovanosti citovaním oficiálnych zdrojov. Zdroje sú web o sledovanosti TV Joj TVmeter.sk, webová stránka STV, teletexty TV Markíza, TV Joj, Jednotky STV a najmä tlačové správy televízií. Stanice Joj a Joj Plus zverejňujú sledovanosť aj v týždenných programových plánoch. Správy obsahujú tiež označené neoficiálne informácie z brandže. Hodnoty v sledovanosti v spravodajstve Mediálne.sk o sledovanosti sú teda negarantované.

Elektronický prieskum sledovanosti zabezpečuje TNS na objednávku PMT. Členmi PMT sú STV, Markíza, JOJ, Ta3 a Asociácia mediálnych agentúr.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy sledovanosť