Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Akcionári CME schválili ponuku na prevzatie od Kellnerovej PPF

28.02.2020, 12:15 | TASR

Akcionári mediálnej spoločnosti Central European Media Enterprises (CME) schválili predaj firmy českej investičnej skupine PPF českého miliardára Petra Kellnera.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CME, Markíza, PPF

Väčšinový vlastník CME, americký telekomunikačný koncern AT&T, v októbri oznámil, že predá svoj podiel v mediálnej firme za 2,1 miliardy USD (1,91 miliardy eur).

CME vlastní televízne stanice v piatich krajinách strednej a východnej Európy - na Slovensku (Markíza), v Česku, Bulharsku, Rumunsku a v Slovinsku.

Americký senátor Marco Rubio v stredu (26. 2.) požiadal americkú vládu, aby preskúmala bezpečnostné riziká transakcie.

Neprehliadnite

Rubio v liste adresovanom ministrovi financií Stevenovi Mnuchinovi a ministrovi spravodlivosti Williamovi Barrovi uviedol, že PPF v minulosti konala ako zástupca Číny v Česku.

Dodal, že PPF vlastní telekomunikačné firmy, ktoré spolupracujú s Huaweiom na rozvoji mobilných sietí piatej generácie (5G).

PPF vo vyhlásení uviedla, že M. Rubio vychádza z nepravdivých informácií od českých politikov. Dodala, že len zdedila technológiu Huaweiu v rámci vlaňajšej akvizície nórskeho telekomunikačného operátora Telenor.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CME, Markíza, PPF

Diskusia (0 reakcií)