Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

5 proti 5 v júni definitívne skončí

27.03.2009, 09:00 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

Namiesto toho chce STV vyvíjať, pripravovať a vyrábať vlastné zábavné relácie.

  • Tlačiť
  • 14

jednotka_stv_logo.gif

Slovenská televízia sa rozhodla ukončiť dennú súťaž 5 proti 5 aj sobotný Hviezdny špeciál. Zmluvy na oba formáty vypršia v júni. "STV nepočíta s pokračovaním vysielania týchto projektov," uvádza schválený programový koncept.

Prípadnú náhradu zamýšľa vytvoriť vo vlastných tvorivých kapacitách. "Slovenská televízia sa v budúcnosti chce prioritne zamerať na vývoj, prípravu a výrobu vlastných zábavných relácií," dodáva sa v koncepte.

Držiteľom licencie na 5 proti 5 je FremantleMedia. Zástupkyňu spoločnosti Andreu Gavačovú televízia informovala o úvahách skončiť s 5 proti 5. Podľa informácií Mediálne.sk sa však vtedy ešte nehovorilo o definitívnom konci.

5proti5_stv-1.jpg

Momentálne do Slovenskej televízie stále prichádzajú prihlášky rodín, ktoré chcú súťažiť. Podľa Andrey Gavačovej majú dosť prihlášok na dva roky dopredu. Odteraz budú divákom posielať záporné odpovede; s odkazom, že 5 proti 5 sa ruší.

STV napriek zrušeniu v koncepte konštatuje, že je s denným aj víkendovým formátom spokojná. Oba označuje za "úspešné projekty, ktoré tvoria dominantu podvečera".

Viac o 5 proti 5:
Andrea Gavačová: Verím v úspech Slovensko má talent a návrat Inkognita
Budúcnosť game-show na Slovensku: Všetko okrem 5 proti 5 zanikne
Sezóna v polčase – hity a prepadáky

cousin_bican_gavacova_5proti5_fremantle_media.jpg


5 proti 5 vysiela Jednotka od začiatku sezóny 2007/2008. Na natáčanie 100. epizódy prišiel aj konzultant Fremantlu Bob Cousins, na fotke s Andrejom Bičanom a Andreou Gavačovou. V sezóne 2008/2009 dokúpila STV aj sobotné Hviezdne špeciály. Zmluvne nahradili formát Deti to vedia najlepšie, ktorý nedosahoval požadovanú sledovanosť. Hviezdne špeciály boli určené do prime-timu, pôvodne mali ísť vo štvrtok o 20. hodine, neskôr sa v STV hovorilo o nedeli. Skončili v accesse, kde na jeseň aspoň kopírovali priemerné shary Jednotky. Denné 5 proti 5 vedelo v najlepších časoch konkurovať aj Televíznym novinám Markízy tak, že bolo v nadpriemere.

Niekdajšie rodinné striebro access-primu Jednotky stráca túto sezónu silu. 5 proti 5 dlhodobo podlieza priemery prvého kanála STV. Problémy sa prehlbujú už od štartu sezóny. Nové časti prišli na obrazovky po tom, čo STV v lete nevysielala reprízy, prerušila divácky návyk a hýbala s vysielacím časom súťaže. Na situáciu okolo 5 proti 5 v auguste upozorňovala výkonná producentka zastupujúca držiteľa licencie FremantlMedia Andrea Gavačová. "Problém nevidím v slote, ale v náhlom a nedostatočne odkomunikovanom presune z pôvodnej 18. hodiny na 18:35. Všetci veľmi dobre vieme, že akýkoľvek presun je aj pre ten najlepší program vždy ťažkou skúškou," povedala pre Mediálne.sk. Minulú sezónu vedelo byť 5 proti 5 v nadpriemere aj popri konkurencii správ Markízy. Viac informácií.

5 proti 5 napriek klesajúcej sledovanosti diváci ocenili v poslednej ankete OTO. Umiestnilo sa v prvej trojke v kategórii zábavná relácia. Viac informácií.

Od prelomu rokov 2008 a 2009, kedy Markíza zrušila Heslo za milión, ostalo 5 proti 5 jediným game-show formátom na Slovensku. Ak žiadna z televízií nespustí novinku, Slovensko bude od sezóny 2009/2010 bez tohto žánru.

Sezóna 2008 / 2009

Kompletný prehľad spustených, zrušených a ohlásených projektov

Markíza


Off-time novinky:
1. Skvelý deň

Prime-time novinky & vrátené tituly:
1. Modré z neba
2. Heslo za milión
3. Slovensko má talent (ukončené)
4. Aha! - Dvaja v tom
5. Rádio
6. Let´s Dance 3

Zrušené z minulých sezón:
1. Priateľky
2. Srdcové záležitosti
3. Sedem s r. o.

V príprave:
1. Detektív Kripta
2. Mesto tieňov 2
3. Ženský komediálny seriál
4. Politická satira

 

Joj


Off-time novinky:
1. Súdna sieň
2. Webmaster
3. Panelák - Magazín
4. Zveracia klinika
5. Prvé Noviny
6. Promi Noviny
7. Najlepšie počasie
8. Dr. Hermanová

Prime-time novinky & vrátené tituly:
1. Kutyil s r. o.
2. Profesionáli
3. Dr. Hermanová
4. Ako som prežil
5. Sedem

Zrušené z minulých sezón:
1. Páli vám to?
2. Vojna slov
3. Noviny Plus

V príprave:
1. Seriál od Andyho Krausa

 


  • Tlačiť
  • 14