Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

STV má novinky, aj keď krachuje. Zrejme zadarmo

21.01.2009, 13:00 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

Retrohitparádu Zlaté hity si platila externá spoločnosť sama. Za peniaze sponzora. Zrejme preto sa vracia. Teraz si reláciu bude robiť sama STV.

  • Tlačiť
  • 0

Aktualizácia: Zlaté hity si Jednotka nakoniec bude vyrábať sama. Mediálne.sk to potvrdil PR manažér Jednotky Martin Kontúr.

Programový riaditeľ STV Roman Lipták dodáva, že Zlaté hity majú zelenú aj preto, že ide o ukážkový príklad, ako využívať archívne fondy. "Vo výrobe pokračujeme s rovnakým rozpočtom," povedal o relácii, ktorú televízia dostávala od externej spoločnosti v podstate zadarmo.

Klipy v hitparáda pôvodne uvádzal Laco Lučenič, teraz STV hovorí o pozmenenej štruktúre. "Nebudeme to robiť ako hitparádu, ale ako prehliadku klipov. V archíve ich máme viac ako štyristo," dodal Lipták.


stv_logo_slovenska_televizi.gif

Program STV si žije vlastným životom. Zatiaľ čo Slovenská televízia (STV) ako inštitúcia vydáva signály, že sa pripravuje na nutný pád, v programe jej staníc pribúdajú nové relácie. Od februára sa vracia retro-hitparáda Zlaté Hity.

Spoločným menovateľom týchto relácií zväčša je, že skutočne nemusia byť zásadnou položkou v rozpočte. Televízia ich sama nevyrába, ani aktívne neobjednáva. Len zareaguje na ponuku externej spoločnosti, ktorá jej sľubuje program zadarmo. STV si nárokuje základné kritériá a garantuje vysielací čas. Externá spoločnosti si program zaplatí zo sponzorských peňazí.

Zlaté hity, ktoré moderoval Laco Lučenič, majú za sebou vyše mesačnú prestávku, naposledy sa vysielali v decembri. Stiahnutie nebolo priamo spôsobené obchodne slabším obdobím, ale stanoviskom dodávateľa Europe Services Slovakia. Televízii povedal, že si nie je istý, že nájde na nový rok sponzora. Keďže sa relácia vracia, zrejme sa nakoniec našiel.

Producent podobne argumentoval aj pri zrušení ďalšieho dodávaného programu - Hitmánie, hitparády aktuálnych slovenských piesní. Tá sa nevracia. "Intenzívne hľadáme producenta. Ak nám chcete pomôcť, podporte nás na vedení STV," píše firma na svojom webe.

V decembri z programu zmizla aj hitparáda aktuálnych svetových hitov Chart One od Jam Filmu 1999. Z pôvodnej trojice tak bude retohitparáda Zlaté hity sama zastupovať žáner rebríčkov videoklipov.

Program štartoval v septembri, ešte pod kuratelou Petry Vančíkovej. V sobotu popoludní sa neuchytil, percentá stúpali veľmi pomaly. Neskôr sa s ním hýbalo a nedokázal sa stabilizovať ani v priemere. Nový čas v sobotu o 11:20 bude podvečernému výkonu zodpovedať. Viac o septembrových novinkách.

Sezóna 2008 / 2009

Markíza


Off-time novinky:
1. Skvelý deň

Prime-time novinky & vrátené tituly:
2. Modré z neba
3. Heslo za milión
4. Mesto tieňov 2
5. Slovensko má talent
6. Aha! - Dvaja v tom
7. Rádio (ohlásené)

Zrušené z minulých sezón:
1. Priateľky
2. Srdcové záležitosti
3. Sedem s r. o.

 

Joj


Off-time novinky:
1. Súdna sieň
2. Webmaster
3. Panelák - Magazín
4. Zveracia klinika
5. Prvé Noviny
6. Promi Noviny
7. Najlepšie počasie

Prime-time novinky & vrátené tituly:
8. Kutyil s r. o.
9. Profesionáli
10. Dr. Hermanová
11. Ako sme žili

Zrušené z minulých sezón:
1. Páli vám to?
2. Vojna slov
3. Noviny Plus

 

Jednotka


Off-time novinky:
1. Obchod so šťastím
3. Hitmánia
4. Zlaté hity
5. Kinohit
6. Chart One
7. Fokus
8. Prípady detektíva Kulmena
9. Klik

Prime-time novinky & vrátené tituly:
11. 5 proti 5 Špeciál
12. Lekárske omyly a víťazstvá
13. Chodili sme spolu
14. Veľké návraty (ohlásené)
15. Adela (ohlásené)
16. Najväčší Slovák (ohlásené)

Zrušené z minulých sezón:
1. Deti to vedia najlepšie
2. Radosť zo života


  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)