Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Masívne medializovaná časť seriálu Ako som prežil priniesla Jojke v stredu rekord

12.06.2009, 12:05 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Podľa oficiálnych údajov z televízie bol trhový podiel epizódy "Celebrita" 26,3 percenta. Markíza pridala svoje čísla za stredajší večer.

  • Tlačiť
  • 19

Aktualizácia: Markíza sa včera tiež chválila výsledkami za prime-time. Modré z neba malo v konkurencii silne medializovaného Ako som prežil sebaistý nadpriemer 38,3 % divákov. V tlačovej správe televízia zdôraznila, že divákom pustila "príbehy s pozitívnym posolstvom".


Zverejnené 11. júla:

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Masívna medializácia pomohla. Včerajší kontroverzný diel pôvodného seriálu Jojky Ako som prežil dosiahol najlepší výkon od presunu z nedele na stredu. Podľa oficiálnych údajov z televízie bol trhový podiel časti "Celebrita" na úrovni 26,3 percenta a v rámci cieľovej skupiny 12-54 sa vyšplhal na 31,7 percenta.

Vývoj trhového podielu seriálu Ako som prežil


Nedeľa o 20:00
35,7 % - 22. marec
27,4 % - 29. marec
30,4 % - 5. apríl
16,9 % - 19. apríl

Streda o 20:45
16,4 % - 22. apríl
19,0 % - 29. apríl
21,1 % - 6. máj
23,7 % - 13. máj
22,0 % - 20. máj
21,2 % - 27. máj
21,0 % - 3. jún
26,3 % - 10. jún

Už niekoľko týždňov pred vysielaním o včerajšej epizóde písala väčšina bulvárnych periodík a internetových stránok. Podľa ich špekulácií mal byť príbeh adaptáciou tragickej dopravnej nehody moderátora konkurenčnej Markízy Rastislava Žitného, pri ktorej zahynulo päťročné dieťa.

Televízia permanentne akúkoľvek súvislosť popiera. Médiám poskytuje prostredníctvom hovorkyne jednotné stanovisko, v ktorom odmieta tvrdenia, že epizóda Celebrita je spracovaním príbehu moderátora Žitného.

• Ako som prežil: Celebrita

V stredu po 20:45 sa výkony Ako som prežil stabilizovali nad úrovňou 20 percent. Seriálu tu konkuruje jeden z najsilnejších formátov Markízy Modré z neba a v súčasnosti už neúspešné reprízy seriálu Dr. House na Jednotke.

Jojka seriál nasadila od 22. marca, pôvodne na nedeľu o 20:00. Podľa tlačových správ mala prvá časť share 35,7 %, druhá 27,4 % a tretia 30,4 %. Štvrtá v konkurencii Let's Dance spadla podľa tlačovej správy STV na 16,9 %. Potom prišla programová zmena a odsun na stredajších 20:45.

grid_streda-2.gif

Oficiálna anotácia a upútavka na včerajšiu epizódu Ako som prežil


20:45 Ako som prežil (premiéra)
Celebrita

dramatický seriál (60´), SR 2009
hrajú: Michaela Čobejová, Martin Mňahončák a ďalší
Réžia: Albert Vlk

Príbeh lekárky (MICHAELA ČOBEJOVÁ), ktorej sa do opatery dostáva úspešná celebrita (MARTIN MŇAHONČÁK) po vážnej dopravnej nehode, pri ktorej spôsobila smrť dieťaťa. Lekárka bojuje s vlastnou dilemou, ako sa k tomuto človeku postaviť. Médiá z neho robia vraha, ale pre ňu by to mal byť len obyčajný pacient po nehode. Jej vnútorný boj hraničí až s pochybnosťami o vlastnej profesionalite. Len vlastná životná skúsenosť jej pomôže pochopiť, ako sa cíti jej pacient a ako sa má cítiť ona.

Zdroje dát: Mediálne.sk zverejňuje hodnoty z výstupov merania sledovanosti citovaním oficiálnych zdrojov. Zdroje sú web o sledovanosti TV Joj TVmeter.sk, webová stránka STV, teletexty TV Markíza, TV Joj, Jednotky STV a najmä tlačové správy televízií. Stanice Joj a Joj Plus zverejňujú sledovanosť aj v týždenných programových plánoch. Správy obsahujú tiež označené neoficiálne informácie z brandže. Hodnoty v sledovanosti v spravodajstve Mediálne.sk o sledovanosti sú teda negarantované.

Elektronický prieskum sledovanosti zabezpečuje TNS na objednávku PMT. Členmi PMT sú STV, Markíza, JOJ, Ta3 a Asociácia mediálnych agentúr.

noviny-1.jpg

  • Tlačiť
  • 19

Tagy sledovanosť