Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jojka sa zbavila Novín Plus

22.10.2008, 14:00 | Lukáš Kočišek | © 2008 News and Media Holding

Posledné vydanie odvysielala v pondelok 13. októbra za zájmu 50-tisíc divákov. Joj ruší v druhý mesiac sezóny výrobu tretej relácie.

  • Tlačiť
  • 0

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Televízia Joj po roku a pol zrušila spravodajský formát Noviny Plus. Posledné vydanie odvysielala v pondelok 13. októbra za zájmu 50-tisíc divákov.

Relácia od septembra dostala týždennú periodicitu a vysielací čas o 23:30. Ostatný pondelok už Noviny Plus nahradila repríza relácie Črepiny Špeciál, venovaná téme štyroch živlov.

"Značka Noviny Plus ostáva, bude sa však využívať v prípadoch mimoriadnych udalostí," vysvetlila pre Mediálne.sk hovorkyňa Jojky Tatiana Tóthová. Komerčná dvojka tak v minulosti urobila už niekoľkokrát, naposledy začiatkom októbra po tragickej havárii českého autobusu plného slovenských pasažierov.

Noviny Plus (vývoj sledovanosti) sa na Jojke objavili prvýkrát 23. apríla 2007 o 18:45 ako náhrada za bulvárny magazín Črepiny Plus. Vtedajší programový manažment si od nového formátu sľuboval vyšší divácky ohlas, ako mali Črepiny Plus. Realita však bola opačná - kým Črepiny Plus dosahovali pravidelne trhové podiely na úrovni pätnástich percent, priemer Novín Plus sa zabrzdil okolo desiatky.

anetka_noviny_plus.jpg


Anete Pariškovej ostalo už iba miesto na sedenie v Prvých Novinách.

Joj preto od júla 2007 obnovila a vrátila Črepiny Plus do pôvodného času o 18:45, po niekoľkomesačnom prerušení sa im však darilo ešte horšie. Z Novín Plus sa stal nočný formát vysielaný od pondelka do štvrtka. Od februára 2008 došlo k skráteniu relácie na približne desať minút, presunula sa však do exponovaného času o 20:00 a periodicita bola rozšírená aj na piatok. Viac informácií.

Relácia sa v minulej sezóne postupne pretransformovala zo suchého rozšírenia Novín na každodenné multižánrové odľahčené spravodajstvo. Neskôr bývali jednotlivé relácie zamerané aj monotematicky. Po aprílovom presune denného seriálu Panelák na 20:00 boli Noviny Plus odsunuté na 20:40 a opäť sa prestali vysielať v piatok. Viac informácií.

Počas leta bola periodicita Novín Plus zredukovaná na týždenník v nedeľnom off-time a od septembra 2008 v rámci novej koncepcie spravodajstva upratané na pondelkovú noc, kde dožili. Po svojej turbulentnej kariére v štruktúre Jojky odišli s priemerným trhovým podielom 16,9 percenta.

Po zrecyklovaní ešte jedných Črepín Špeciál reláciu nahradí seriál Špeciálne komando, ktorý tak získa dvojslot.

Potvrdené a spustené projekty sezóny 2008 / 2009

Markíza


Off-time novinky:
1. Denný seriál (možné nasadenie v prime-time, odsun na január)
2. Skvelý deň

Prime-time novinky & vrátené tituly:
3. Mesto tieňov 2 (v druhej polovici sezóny)
4. Slovensko má talent
5. Modré z neba
6. Heslo za milión

 

Joj


Off-time novinky:
1. Súdna sieň
2. Webmaster
3. Panelák - Magazín
4. Zveracia klinika
5. Prvé Noviny
6. Promi Noviny
7. Najlepšie počasie

Prime-time novinky & vrátené tituly:
8. Kutyil s r. o.
9. Profesionáli
10. Nič než pravda (akvizícia z TV Prima)

Zrušené z minulých sezón:
1. Páli vám to
2. Vojna slov
3. Noviny Plus

 

Jednotka


Off-time novinky:
1. Obchod so šťastím
2. Oldies hitparáda
3. Zlaté hity
4. Kinohit
5. Fokus
6. Prípady detektíva Kulmena
7. Klik

Prime-time novinky & vrátené tituly:
8. 5 proti 5 Špeciál
9. Lekárske omyly a víťazstvá

Zrušené z minulých sezón:
1. Deti to vedia najlepšie


  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)