Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vianočný program TV Lux – alternatíva pre diváka

15.12.2009, 12:44 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

Katolícka Televízia LUX šíri od svojho vzniku duchovné a ľudské hodnoty. Práve na ne sa zameriava aj počas najkrajších sviatkov v roku. TV LUX pripravila pre svojich divákov program o hĺbke a zmysle vianočného tajomstva. Do rodín chce priniesť pohodu, pokoj, radosť i nádej. Pre všetky vekové kategórie, od tých najmenších až po skôr narodených, pre rodiny či opustených ľudí pripravila okrem iného viac ako 20 nových titulov - rozprávky, koncerty, filmy, priame prenosy z Vatikánu a slovenských miest.

24.12

Advent TV LUX spojí divákov v Lukášovom duchu „HĽADAJME DIEŤATKO“. Doobedie Štedrého dňa sa deti vydajú na túto misiu s Klbkom. Rodičia im môžu pomôcť počas Adventného koncertu Cirkevného konzervatória Opava, pri benefičnom koncerte k 15. výročiu Dobrej noviny aj v priebehu Pastorále. Hľadanie vyvrcholí Čarotajným príbehom Eliana - kvapka slnka a premiérovým filmom V dobrom i v zlom. Nový dokument Spomienky spod stromčeka, ale aj obľúbený Skutočný príbeh o láske a Hviezda nad Betlehemom naladia divákov na jednu vlnu. Očakávanie polnoci im spríjemní Adoremus - Čas radosti veselosti. O 22:00 Televízia LUX prinesie z Vatikánu slávnostné narodenie „Dieťatka“.

25 12

Na Narodenie Pána si opäť prídu na svoje deti. Ráno im obohatí film Narodenie z cyklu kreslených príbehov z Nového Zákona Kráľovstvo bez hraníc a film Prvé Vianoce z cyklu Rozprávanie mlynára Jána. Nebude chýbať ani Vianočné Klbko a po ňom hraná rozprávka Bonifác a zázračný anjel. O pol jedenástej Televízia LUX prinesie sv. omšu z Dómu sv. Martina. Na poludnie sa ohlási z Vatikánu s tradičným vianočným požehnaním Urbi et orbi. V tento slávnostný deň si diváci budú môcť pozrieť aj dokumenty, ktoré počas roka zožali najväčší ohlas - Taký obyčajný príbeh, Anjeli a Podnikateľ s Dušami z cyklu Moja misia magazín. Večerný program ozvláštni filmová novinka Na vrchol. 

26.12

Sviatok sv. Štefana bude patriť mladým. Štúdio Aha! poukáže na aktuálnu tému Konzumizmus. Vianočnú atmosféru prinavrátia dokumenty Cesty Ježiša – Detstvo Pána, Rodina – kolíska života a španielsky dokument Vianoce. Podvečer si diváci môžu pozrieť finále Tandem kvízu a populárny FILMiX. Pre veľký záujem divákov Televízia LUX aj tento rok odvysiela životopisný film Filip Neri, prvú časť na sviatok prvého kresťanského mučeníka. 

27.12

Na Sviatok sv. rodiny sú od skorého rána pre deti pripravené animované príbehy Nového zákona Kráľovstvo bez hraníc a animovaný príbeh Sme katolíci 7 – Vianoce. Následne sa od rybky Ichtis dozvedia, aký antivírus majú použiť na hnev a závisť. Poobedie divákom spríjemní chvíľka strávená pri kráse slova od Janka Silana – Sláva buď Bohu na veky. Podvečer si prídu na svoje dokumentaristi pri španielskom dokumente Vianoce, Rodina – kolíska života a lásky a dokumentárnom seriáli Cesty Ježiša. Pre najmenších na dobrú noc TV LUX odvysiela Rozprávočku - Ako sa makový mužíček zoznámil s pavúkom križiakom a pre dospelých druhú časť hraného filmu o živote svätca Filipa Neriho. Nielen duchovné prednášky na aktuálne témy prinesie Večerná univerzita.

28. - 30.12

Nesviatočné dni majú podobnú choreografiu ako počas celého roka. Vysielanie sa začína pravidelným priamym prenosom svätej omše a Pri káve, reláciou zo života obyčajných kresťanov. Počas dňa si môžete pripomenúť reprízy zaujímavostí z programu TV Lux. Podvečer odznejú vyjadrenia osobností cirkevného života k aktuálnym témam v relácií Aktuálne s kardinálom Tomkom a pre najmenších Rozprávočky o Kubkovi a Maťkovi. Večer ako zvyčajne patrí diskusným reláciám, mikrodokumentom a publicistickým reláciám na rôzne témy s rozličnými hosťami. TV Lux ponúkne aj záznam hudobno-slovného pásma zboru Holúbky z kríža „Dieťa je dar“.

31.12

Silvester bude naozaj jedinečný. TV Lux pre svojich divákov pripravila zostrih toho najlepšieho, čo videli počas roka v obľúbenej relácii Extra káva i prierez reláciami, ktoré odvysielala v roku 2009 v relácií „DE JA VU“. Program bude pokračovať silvestrovským vydaním popoludňajšej publicistiky Doma je doma z Prešova, ale i Slávnostnými vešperami a Te Deum - priamym prenosom z Vatikánu. Podvečer sa diváci zabavia pri silvestrovskom vydaní súťažno-zábavnej relácie Tandem kvíz špeciál s podtitulom „Čo by bolo keby...“ Nasleduje pohľad do televíznej kuchyne uplynulého roka a UPéCé live - relácia pre mladých pod taktovkou Pavla Danka - Múzy & Muži. Pre filmových priaznivcov je pripravená relácia FILMiX špeciál a pre milovníkov dobrej hudby koncert Jiřího Zmožeka. Posledná hodina patrí ďakovnej pobožnosti „Bedlite a modlite sa“.

1.1

Na Slávnosť Panny Márie Bohorodičky TV LUX prinesie priamy prenos svätej omše z Vatikánu. Divákom sa tiež prihovorí Mons. Ján Babjak, prešovský arcibiskup a vypočuť si môžu aj Vianočný príhovor predstaviteľov TV LUX. Večer budú mať diváci možnosť vidieť po prvýkrát dokument o tvorbe hudobného koncertného pásma Stella Maris a rovnomenný hudobný koncert inšpirovaný Pannou Máriou.

Sväté omše v TV LUX počas Vianoc

TV LUX odvysiela každý sviatočný deň priamy prenos svätej omše z Dómu sv. Martina v Bratislave.

Živé vstupy z Vatikánu budú môcť diváci vidieť 24.12 - Polnočnú svätú omšu, 25.12 - Vianočné požehnanie Urbi et Orbi a 1.1.2010 - Novoročnú svätú omšu.

Počas Vianoc sú pre divákov pripravené aj príhovory významných osobností: na Štedrý deň vianočné prianie Mons. Stanislava Zvolenského, na Narodenie Pána sa divákom TV LUX prihovorí kardinál Jozef Tomko, na sv. Štefana prednesie Vianočný príhovor bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák a na Nový rok prešovský arcibiskup Mons. Ján Babjak.

V nesviatočné dni budú priame prenosy svätých omší o 7,00 ráno.

Zmena programu vyhradená.

(Viac informácií na www.tvlux.sk a počas vysielania TV LUX)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)