Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vešpery s Benediktom XVI. v predvečer sviatku Obrátenia sv. Pavla v TV Lux

23.01.2012, 11:59 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

V stredu 25. januára prinesie TV Lux priamy prenos z modlitby vešpier, ktorá sa koná každoročne v Bazilike sv. Pavla za hradbami v Ríme. Modlitbe bude predsedať Svätý Otec v predvečer sviatku Obrátenia sv. Pavla, kedy bude zároveň vrcholiť Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Priamy prenos môžu diváci sledovať na obrazovkách TV Lux v stredu so začiatkom o 17:30 h.

Baziliku sv. Pavla dal vo 4. storočí vybudovať cisár Konštantín nad hrobom sv. Pavla, na mieste, kde si kresťania uctievali pamiatku tohto veľkého apoštola. Potom ako v roku 1823 stavbu zničil požiar, bola bazilika zrekonštruovaná s využitím všetkých častí, ktoré oheň nezničil, do pôvodnej podoby.

Televízia TV Lux je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie 4. mája 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)