Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux v Advente: „...bude patriť všetkým ľuďom...“

25.11.2011, 12:07 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

V nastávajúcom období Adventu prináša TV LUX cyklus adventných katechéz, ktorých autorom je františkán Juraj Mihály, OFM. Katechézy môžete sledovať v nedeľu vždy so začiatkom o 19:10 hod. Moderátor Paľo Danko pripravuje v rámci relácie Doma je doma štvordielnu sériu „Adventných utorkov“. Každý utorok predstaví divákom zaujímavý pohľad všedných aj nevšedných hostí na Advent. Prvý adventný týždeň prichádza s témou “Upratovanie”. Upratujeme svoje byty alebo aj niečo iné? Príprava na Vianoce sa začína v srdci.

Témou relácie v druhý adventný utorok, ktorý je tento rok zároveň sviatkom svätého Mikuláša, bude “Darčeky a dary”, objavovanie pravej podstaty darov a darovania sa. Pre deti odvysiela TV LUX animovaný príbeh o sv. Mikulášovi doobeda o 8:45 a poobede o 17:00 hod. Tretia adventná relácia Doma je doma pripadá na sviatok svätej Lucie a jej témou bude “Svetlo a tma”. Ponúka zamyslenie sa nad „Svetlom“ v ľudskom vnútri, o ktoré by sa mal človek starať oveľa viac ako o sviece na adventnom venci.

Posledný adventný utorok prináša tému “Čakanie”. Koho alebo čo v živote čakáme? Čo už vôbec nečakáme? Tieto a podobné otázky bude klásť moderátor Paľo Danko mladým ochotníckym hercom, ktorí vytvorili divadelné predstavenie LOVEička. Záznam z tohto divadelného predstavenia odvysiela TV LUX počas vianočných sviatkov.

Poslednú adventnú nedeľu pozýva TV LUX svojich divákov sledovať záznam adventného koncertu Cirkevného konzervatória z Opavy.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)