Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux prinesie priamy prenos ukončenia diecéznej fázy procesu blahorečenia Titusa Zemana

06.12.2012, 13:11 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

V piatok 7. decembra prinesie Televízia LUX priamy prenos zo slávnosti ukončenia diecéznej fázy procesu blahorečenia saleziána Titusa Zemana. Priamy prenos sa začne o 15:00 hod. Ďakovnú svätú omšu z Katedrály sv. Martina v Bratislave, ktorej bude predsedať bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, môžu diváci Televízie Lux sledovať so začiatkom o 17:00 hod.

Don Titus Zeman bol salezián, kňaz a trpiteľ pre vieru. Narodil sa v roku 1915 vo Vajnoroch v Bratislave. V roku 1938 zložil doživotné rehoľné sľuby a o dva roky neskôr bol vysvätený za kňaza. Po barbarskej noci v roku 1950 začal cez rakúsku hranicu tajne prevádzať mladých saleziánov. Pri treťom pokuse previesť klerikov, bohoslovcov a kňazov do Turína, bol v roku 1951 uväznený a v roku 1952 odsúdený na 25 rokov väzenia. V roku 1964 bol podmienečne prepustený na slobodu. Na následky mučenia a útrap väzenia zomrel v roku 1969. Proces blahorečenia Titusa Zemana sa začal v roku 2010.

Televízia Lux je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Vysiela cez satelity Thor 6 a Astra 3B, prostredníctvom terestriálneho digitálneho vysielania, káblových operátorov a internetu. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)