Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux prinesie priame prenosy zo svätenia kňazov

12.06.2012, 11:53 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

Televízia LUX prinesie v dňoch 16. a 17. júna 2012 priame prenosy kňazských vysviacok z Bratislavy a z Prešova. V sobotu 16. júna budú pre bratislavskú arcidiecézu vysvätení 2 novokňazi - Ivan Barus a Stanislav Čúzy a 6 diakonov - Ján Fábik, Peter Kizek, Marián Lukáč, Radovan Rajčák, Peter Drbohlav a Vladimír Mikulec. Svätenie prijmú z rúk bratislavského arcibiskupa a metropolitu Stanislava Zvolenského v Katedrále sv. Martina so začiatkom o 10:30 h.

V nedeľu 17. júna 2012 prijme sviatosť kňazstva šesť diakonov Prešovskej archieparchie - Martin Kozej, Patrik Maľarčík, Vladislav Marčák, Miroslav Sentivan, Lukáš Šoltýs a Martin Terkanič. Svätenie prijmú z rúk prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupa a metropolitu Jána Babjaka, SJ. Priamy prenos vysviacky môžu diváci TV LUX sledovať so začiatkom o 10:00 h.

Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Od 4. mája 2012 vysiela aj cez satelit Astra 3B. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

Eva Hrešková
Oddelenie marketingu TV LUX

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)