Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Televízia Lux oslavuje druhé narodeniny

03.05.2010, 09:08 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

Televízia LUX si 4. mája 2010 pripomína druhé  výročie svojho vysielania. Počas dvoch rokov existencie ponúkla svojím divákom vyše 800 prenosov z Vatikánu a ciest Svätého Otca, viac ako tisíc premiér publicistických relácií, stovky dokumentárnych filmov, spravodajstvo zo života Cirkvi vo svete a na Slovensku a v neposlednom rade vyše 300 premiér hudobných relácií a relácií pre deti a mládež.

Počas svojho dvojročného fungovania sa Televízia LUX stala akousi „mozaikou“ duchovného života svojich divákov, sympatizantov a podporovateľov, predovšetkým vďaka Klubu priateľov, ktorý je veľkou oporou a podporou televízie. 

Televízia LUX v súčasnosti pokrýva viac ako 930 tisíc domácností a ponúka tak možnosť pozrieť si hodnotné programy a prenosy zhruba 3 miliónom divákov. Služba televízie spočíva predovšetkým v šírení evanjelia a hodnôt všetkým vekovým kategóriám a ľuďom bez ohľadu na ich vierovyznanie, televízia chce byť „svetlom“ a „alternatívou“ pre všetkých. TV LUX sa realizuje aj pri napomáhaní starým a chorým, ktorí nemajú možnosť „aktívneho života“, sprostredkovaním mnohých prenosov slávenia svätých omší, modlitieb ruženca, prednášok a katechéz.  

Vo významný  deň televízie, 4. mája 2010 o 20.15 hod., pripravila TV LUX pre svojich divákov celovečerný animovaný film o Jánovi Pavlovi II s názvom Karol.

Pri príležitosti narodenín sa chce TV LUX priblížiť aj svojim divákom prostredníctvom pobočiek v regiónoch Slovenska. Pobočky v Prešove a Banskej Bystrici pripravili pre divákov a návštevníkov televízie Deň otvorených dverí (DOD). V Prešove sa tak udeje v utorok, 4. mája a v Banskej Bystrici v sobotu, 15. mája.

Deň otvorených dverí v prešovskom štúdiu Televízie LUX začne dopoludnia exkurziou pre základné a stredné školy, popoludní po 13.00 hod. budú dvere otvorené pre verejnosť. Počas celého dňa sa niekoľkokrát pobočka v Prešove prihlási s priamymi vstupmi do vysielania, do ktorých sa aktívne zapoja aj návštevníci DOD. O 17.00 hod. sa z Prešova naživo odvysiela relácia Doma je doma, ktorej aktívnymi spolutvorcami budú taktiež návštevníci DOD. Počas nej pracovníci pobočky odhalia zákulisie výroby v prešovskom štúdiu. V Banskej Bystrici si budú môcť návštevníci pobočky televízie pozrieť priestory v čase od 14.00 – 16.00 hod.  

Počas týždňa budú  kolportéri a dobrovoľníci TV LUX na námestiach slovenských miest rozdávať propagačné materiály s informáciami o druhom výročí.

Peter Novák
TV LUX

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)