Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovanet kúpil ďalšiu telekomunikačnú sieť RealNet

07.05.2019, 14:51 | Slovanet

Telekomunikačný operátor Slovanet preberá skupinu prevádzkovateľov bezdrôtovej siete RealNet pôsobiacu na juhozápade Slovenska. Spoločnosť Slovanet sa stáva novým vlastníkom ôsmich menších firiem, ktoré v regióne Žitného ostrova spoločne prevádzkujú sieť bezdrôtového internetu pod názvom RealNet.

  • Tlačiť
  • 0

Transakcia sa uskutočnila na základe rámcovej investičnej zmluvy o prevode obchodného podielu uzatvorenej medzi spoločnosťami Slovanet, a.s. a EURO DD GROUP, s.r.o.

Na základe nej sa stáva Slovanet stopercentným vlastníkom skupiny spoločností RealNet, s.r.o., ADC NET DS, s.r.o., DKD Plus, s.r.o., Euronet DS, s.r.o., Globalnet DS, s.r.o., Primanet DS, s.r.o., Pronet SK, s.r.o. a Renet DS, s.r.o.

Telekomunikačná sieť RealNet vznikla v roku 2000, jej centrála a zákaznícke centrum sídlia v Dunajskej Strede a aktuálne pokrýva veľkú časť oblasti medzi mestami Šamorín, Galanta a Komárno Wi-Fi pripojením prostredníctvom 210 vysielacích uzlov.

Sieť má aktuálne 2700 priamych zákazníkov prevažne z rezidenčného segmentu a ďalšie stovky aktívnych používateľov.

Slovanet plánuje v priebehu roka 2019 uskutočniť technologickú integráciu získanej siete so svojou infraštruktúrou a následne prevziať aj zákaznícku starostlivosť a finančnú agendu.

Akvizície sietí a zákazníkov menších telekomunikačných operátorov sú súčasťou rastovej stratégie operátora Slovanet od roku 2007, odkedy ich prebral už takmer dve desiatky.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)