Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS pripravuje špeciálne vysielanie pre nepočujúcich

26.09.2019, 15:22 | RTVS

RTVS si aj tento rok pripomenie Medzinárodný deň nepočujúcich špeciálnym vysielaním. Na nedeľu 29. septembra pripravila Jednotka tlmočenie spravodajských relácií do slovenského posunkového jazyka a Dvojka prinesie špeciálne relácie venované problematike nepočujúcich v sobotu 28. septembra.

  • Tlačiť
  • 0

K Medzinárodnému dňu nepočujúcich pripravila Dvojka tematické vysielanie v sobotu 28. septembra, ktoré o 14:20 otvorí každoročný špeciál relácie Televízny klub nepočujúcich.

Tvorcovia magazínu sa tento rok zamerali na problematiku komunikácie. Predstavia tlmočníkov a ich profesiu, ktorá napomáha prekonávať komunikačné bariéry.

O 14:50 bude nasledovať talkshow Anjeli strážni, v ktorej Alena Heribanová vyspovedala obľúbenú moderátorku Televízneho klubu nepočujúcich Iris Domancovú.

V nedeľu 29. septembra odvysiela Jednotka všetky relácie, filmy, diskusie i spravodajské relácie so skrytými titulkami alebo s prekladom do slovenského posunkového jazyka.

Spravodajské relácie, ktoré budú v nedeľu vysielané naživo, budú tlmočené do slovenského posunkového jazyka. V čase obeda to bude diskusná relácia O 5 minút 12, v živom tlmočení pre nepočujúcich sa bude pokračovať vo večernom spravodajskom bloku – Správy RTVS, Góly – body – sekundy, Súhrn správ RTVS a Počasie.

Všetky ostatné programy odvysiela Jednotka v nedeľu so skrytými titulkami.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)