Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Premiéra filmu Generácia na prelome dnes večer na Dvojke

19.01.2011, 11:59 | STV

  • Tlačiť
  • 2

Kvalitná dokumentárna tvorba Slovenskej televízie sa rozšíri o celovečerný film Generácia na prelome. Programový okruh Dvojka ho uvedie v premiére dnes 19. januára o 20.15 h. Snímka režisérky Yvonne Vavrovej upriamuje pozornosť na dnešných štyridsiatnikov až šesťdesiatnikov, ktorí čelili turbulenciám v protiklade so vzdelaním a morálkou vštepovanou v minulom režime. 

generacia_na_prelome1_STV

Zdroj: STV

Herečka Božidara Turzonovová, novinárka Barbora Laucká, vysokoškolský pedagóg Ladislav Kvasz a podnikatelia, manželia Šebovci tvoria prototypy generácie, ktorá sa ocitla na prelome režimov, morálnych hodnôt i tisícročí. Časozberná metóda a priebežné mapovanie každodenného života umožňuje verné zobrazenie ich svojského vysporiadania sa s dobou. Prostredníctvom štyroch portrétov sa tak divák môže dozvedieť názory uznávaných osobností napríklad na nástup „kultu mladých ľudí“ na manažérskych postoch či informačných technológií.  

generacia_na_prelome2_STV

Zdroj: STV

Za správnosť: 

Branislav Šanta
PR manažér Dvojky a Trojky
Útvar komunikácie STV

  • Tlačiť
  • 2