Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pondelkový zápas slovenského tímu bol tretím najsledovanejším v histórii

14.05.2019, 12:35 | RTVS

Pondelkový hokejový zápas slovenskej reprezentácie proti Kanade, ktorý vysielala RTVS, bol tretím najsledovanejším zápasom majstrovstiev sveta v ére peoplemetrov. Na televíznej Jednotke si ho pozrelo 1 360 000 divákov s podielom na trhu 58,9 percenta v cieľovej skupine 12+, čím sa stal jednoznačným lídrom dňa.

  • Tlačiť
  • 0

Takmer 69 percent mužov, ktorí v tom čase boli pri televíznych obrazovkách, sledovalo hokej práve na Jednotke, rovnako 50 percent žien a bezmála 70 percent detí vo veku 4 až 11 rokov.

Miliónovú hranicu prekonalo aj hokejové štúdio po prvej tretine zápasu, ktoré videlo 1 054 000 divákov s podielom na trhu 43,2 percenta. S veľkým diváckym úspechom sa stretáva tiež seriál RTVS Aj oni boli pri medailách, ktorý si pozrelo 1 032 000 divákov s podielom na trhu 45,4 percenta.

Enormný je i záujem fanúšikov o sledovanie Majstrovstiev sveta v hokeji na webovej stránke RTVS. Za prvé štyri dni navštívilo web rtvs.sk a hokejovú podstránku hokej.rtvs.sk viac ako 422-tisíc unikátnych návštevníkov.

„Rekordnú návštevnosť sme zaznamenali počas pondelňajšieho zápasu Slovensko – Kanada, kedy na naše webové sídla prišlo takmer 200-tisíc reálnych používateľov. Výsledkom tohto vysokého záujmu je nový rekord v Slovenskom peeringovom centre (SIX), kde si jednotliví poskytovatelia internetového pripojenia vymieňajú svoju sieťovú prevádzku. Peeringové centrum dosiahlo nový maximálny tok dát. Ide o hodnotu 233,4 Gbit/s. Hokejové streamy RTVS každý rok lámu rekordy dátových tokov v SIX-e,“ vysvetlil riaditeľ Sekcie nových médií Dušan Jančovič.

RTVS kladie veľký dôraz aj na interakcie s fanúšikmi na sociálnych sieťach. Facebooková stránka Šport v RTVS prináša užívateľom exkluzívny obsah z diania na MS kontinuálne počas celého dňa.

K nasledovanejším patria zaujímavé momenty a góly, ale tiež exkluzívny pohľad do zákulisia. Priemerný denný dosah príspevkov stránky Šport v RTVS od trvania MS je 209-tisíc používateľov. Najlepšie momenty z diania na šampionáte prináša RTVS aj na Instagrame.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)