Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Newton Media ako prvá agentúra na Slovensku spúšťa monitoring televíznych a rozhlasových relácií takmer v reálnom čase

08.03.2017, 20:12 | Newton Media

Nová služba umožní klientom sledovať medializáciu svojej značky, spoločnosti, či predstaviteľa pár minút po odvysielaní rozhlasovej i televíznej reportáže. Služba TVR Alerts dokáže pomocou technológie voice/video-to-text rozpoznať kľúčové slová a z vysielania vytvoriť trojminútovú nahrávku, ktorú následne posiela na mobil alebo e-mail užívateľa.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Novinka, s ktorou prichádza spoločnosť v týchto dňoch, je určená primárne pre ľudí pracujúcich v oblasti marketingu a komunikácie. Umožňuje zachytiť všetko podstatné takmer v tom istom čase, ako na tému upriamia pozornosť samotné médiá. Zodpovední pracovníci tak môžu ihneď reagovať a zabrániť tak možným negatívnym dopadom krízovej komunikácie. T

Trojminútový záznam z vysielania sa klientom odosiela formou prelinku cez sms alebo emailom najneskôr do 20 minút od odvysielania reportáže. Pri nahrávke sa zobrazuje dátum a čas vysielania, televízna/rozhlasová stanica, názov relácie, téma a samotné kľúčové slovo. Nahrávky sú klientom k dispozícii sedem dní od vysielania, potom sa vybrané relácie spolu s prepismi ukladajú do archívu.

„Výhoda TVR Alerts spočíva najmä v tom, že klienti vedia veľmi rýchlo zachytiť, čo o nich hovoria médiá. My sledujeme ich mediálnu publicitu a klienti môžu svoj čas sústrediť na prípadne ďalšie kroky ich komunikačnej stratégie,“ hovorí Valéria Polovková, CEO NEWTON Media Slovenská republika. Zároveň dopĺňa, že trojminútová video/audio nahrávka uvedie užívateľa do kontextu zmienky takmer ihneď, ako si ju užívateľ spustí.

Cieľom tejto služby je teda šetriť čas svojim klientom. Služba TVR Alerts je súčasťou aplikácie NewtonOne, v rámci ktorej majú klienti prístup k ďalším službám -monitoringu médií, mediálnemu archívu a rôznym analytickým nástrojom, ktorými vedia merať svoju mediálnu publicitu.

Klienti majú možnosť sledovať obsah viac ako 100 000 mediálnych správ z tradičných, internetových a sociálnych médií. V súčasnej dobe prichádza NEWTON Media s prvou verziou služby, ktorú ponúka aj na českom, poľskom a chorvátskom trhu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)