Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koprodukčná komédia televízie Joj Cez prsty ovládla slovenské kiná

04.09.2019, 10:47 | TV Joj

Nová československá romantická komédia Petra Kolečka Cez prsty, na ktorej sa televízia Joj koprodukčne podieľala, má za sebou úspešný otvárací víkend na Slovensku. Spolu s predpremiérami si ho pozrelo takmer 20-tisíc slovenských divákov.

  • Tlačiť
  • 0

Najnovšie dielo úspešného scenáristu Petra Kolečka (Lajna, Padesátka, Masaryk, Okresní přebor, Most!) sa zapísalo medzi slovenské filmové kinohity už počas svojho otváracieho víkendu.

Ľahkú letnú romantickú komédiu Cez prsty o láske pod volejbalovou sieťou, ktorá je zároveň Kolečkovým režisérskym debutom, si počas prvých štyroch dní premietania prišlo pozrieť do slovenských kín 16 860 divákov, vďaka čomu sa stala vôbec najnavštevovanejším filmom uplynulého víkendu a súčasne prekonala aj úvodné víkendy slovenských filmov ako Kandidát alebo Učiteľka.

Spolu s predpremiérami film počas prvého týždňa videlo dokonca až 19 646 divákov. Za úspechom nepochybne stojí vynikajúci scenár, špičkoví herci z Čiech i zo Slovenska ako Petra Hřebíčková, Denisa Nesvačilová, Jiří Langmajer, Vojta Dyk, Jakub Prachař, Kristína Greppelová, Ján Jackuliak a ďalší, atraktívne prostredie plážového volejbalu, ale aj univerzálna téma lásky.

Petr Kolečko, režisér a scenárista filmu, ktorý televízia Joj koprodukovala, má pred sebou ďalší slovenský debut. Televízia Joj v októbri uvedie jeho najnovší seriálový počin – jedinečnú čiernu komédiu Hrobári, ktorá sa odohráva v prostredí pohrebníctva.

V hlavných úlohách sa predstavia herecké esá ako napríklad Jana Oľhová, Ľubomír Paulovič, Jiří Langmajer, Zuzana Mauréry, Csongor Kassai, Michal Režný, Ľudmila Molinová či Robo Jakab.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)