Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diváci Televízie Lux môžu študovať na Univerzite tretieho veku z pohodlia svojich domovov

24.09.2012, 12:10 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

Televízia Lux v spolupráci s Teologickou fakultou Trnavskej univerzity a neziskovou organizáciou Kanet pripravila pre svojich divákov jedinečný projekt. Záujemcovia vo veku nad 40 rokov s ukončenou maturitou môžu od októbra 2012 študovať na Univerzite tretieho veku prostredníctvom televíznych obrazoviek priamo z pohodlia svojich domovov. V rámci relácie Večerná univerzita bude Televízia LUX vysielať prednášky vzdelávacieho programu „Sväté písmo a systematická teológia“. Trojročné štúdium na Univerzite tretieho veku sa začína 10. októbra 2012. Študentom budú prednášané témy z filozofie, teológie, cirkevných dejín, sakrálneho umenia a iné. Úspešní absolventi získajú osvedčenie o absolvovaní Univerzity tretieho veku. Záujemcovia o štúdium prostredníctvom televíznych obrazoviek sa môžu prihlásiť do 31. októbra 2012 mailom na adrese utv@tftu.sk alebo na adrese fakulty: Teologická Fakulta Trnavskej univerzity, Kostolná 1, P.O. Box 173, 814 99 Bratislava.

Televízia Lux je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Od mája 2012 vysiela aj cez satelit Astra 3B a lokálne vysielače Bratislava Kamzík, Jaslovské Bohunice, Borský Mikuláš, Piešťany a Banská Bystrica. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)