Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trojka: Nostalgia za totalitou

21.12.2019

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

23.12.2019 | Vyktorka

Morálne bahno je nalepené na akéhosi MK, exkrement škodiaci tejto populácii, hnus, že mu papuľu neskriví za takéto výroky, to bude z dnešných komediantov, sledujúcich kredence a horné-dolné, ámeň, na horných uhroch sa zmráka.

24.12.2019 | Wilibald

Nechápem žlčovitý, až nenávisťou k minulosti presiaknutý článok M. Kasardu. Totalitu sa mi podarilo prežiť bez úhony (ani komunistom som nemusel byť ) a pamäť mi doteraz slúži... To je dôvod, prečo sa s jeho viacerými názormi v článku nemôžem stotožniť.
Počas 40 rokov sa totalita menila - od hrozných 50-tych rokov najprv k lepšiemu (60-te roky), potom k horšiemu (70-te roky - normalizácia). To platí aj pre kultúru, aj pre TV tvorbu a obsah TV a R vysielania. Preto nahádzať teraz všetko, čo sa počas totality dialo a tvorilo, do jedného vreca, môže iba ignorant a hlupák. Nechcieť vidieť a uznať, že v tých časoch vznikali aj vysoko kvalitné a medzinárodne ocenené filmové diela (napr. Obchod na korze, Jakubiskove, Formanove a filmy iných režisérov,...), vynikajúce inscenácie atď., je toho dôkazom. Podobne je to aj pri hodnotení súčasného umenia a obsahu vysielania. Aj keď ide väčšinou o nízku kvalitu (až brak), nemožno nevidieť aj opak.
Každý, kto má ambíciu písať o niečom, mal by mať náležité znalosti a schopnosti (najmä kriticky myslieť) a najmä vedieť rozlišovať a objektívne hodnotiť. Žiaľ, v súčasnosti prevláda prevaha vyslovene zlých článkov, plných poloprávd, samoúčelnej neobjektívnej kritiky a pod. (však to poznáte z vlastnej skúsenosti...).
Trojka - tretí program - výhrou nie je, to si treba priznať, ale ak si z nej budeme vyberať (a vyberieme si) to dobré až najlepšie, obohatíme sa o výborné (pondelkové) inscenácie so špičkovými hercami, krásne filmy atď. To však platí aj pre obsah vysielania všetkých televízií - 1, 2, Markíza, Doma, Dajto, JOJ, Plus, Wau, zahraničných nevynímajúc.

24.01.2020 | cimro

++++