Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Japonská televízna veža sa stala najvyššou na svete

02.03.2011, 11:38 | TASR

  • Tlačiť
  • 0

Nová televízna veža, ktorú stavajú v japonskom Tokiu, dosiahla dnes výšku 601 metrov a stala sa tak najvyššou svojho druhu na svete. Oznámila to dnes majiteľská spoločnosť Tobu Tower Sky Tree.    

t_20110301_080817_Japan_Tallest_Tower__TOK8020160574

Veža s názvom "Nebeský strom" prekonala predchádzajúci výškový rekord vysielacej veže v čínskom Kuang-čou. Po dokončení v nasledujúcich týždňoch bude tokijská stavba vysoká 634 metrov.     

"Je pekné byť na svete číslom jedna, ale je to len prekonanie hranice," uviedol hovorca spoločnosti Hirotake Takanaši. "Musíme usilovne pracovať, kým vežu dokončíme." Výstavba zostávajúcich 30 metrov je podľa neho kritickou fázou, zahŕňajúcou inštaláciu digitálnej antény.     

Veža posilní v regióne hlavného mesta televízny a rozhlasový signál. Podľa očakávaní sa stane novou turistickou atrakciou a nachádzať sa v nej budú aj obchody a reštaurácie. Jej autormi sú japonský architekt Tadao Ando a sochár Kiiči Sumikawa. Veža stojí na trojuholníkovom základe, pričom jej štíhla konštrukcia prechádza do valca s modrasto-striebristou farbou.     

Predtým držala rekord veža Canton Tower s výškou 600 metrov, ktorá stojí v Kuang-čou v juhozápadnej Číne.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)