Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zomrela mladá herečka SND Monika Potokárová, bola aj hlasom Expresu

25.11.2019, 15:34 | TASR | Mediálne.sk

Vo veku 27 rokov náhle zomrela slovenská herečka Monika Potokárová. TASR o tom informovala tajomníčka Slovenského národného divadla (SND) Izabela Pažítková. V súčasnosti patrila k najobsadzovanejším herečkám činoherného súboru SND, momentálne mala v repertoári 12 postáv.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

Expres, SND

„V Monike Potokárovej stráca naša kultúra a umenie jednu z najtalentovanejších predstaviteliek mladej hereckej generácie,“ uviedlo SND.

M. Potokárová bola manželkou herca Roberta Rotha. Vyštudovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave, navštevovala ročník pantomímy na pražskej Hudobnej a tanečnej Akadémie múzických umení (HAMU) a absolvovala herectvo na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave.

Neprehliadnite

Už počas štúdia hosťovala v Činohre SND, ktorej členkou sa stala v októbri 2016. V roku 2017 získala Prémiu Literárneho fondu za postavu Moniky v inscenácii hry Zo života ľudstva, v roku 2018 Cenu Dosky za mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla za spevácky výkon v inscenácii Kabaret normalizácia alebo Modlitba za Martu.

Robert Roth a Monika Potokárová počas generálky inscenácie Lekcia v divadle ArénaZdroj: TASR

V tom istom roku získala Výročnú cenu Literárneho fondu za postavu They v inscenácii hry Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Antigony v rovnomennej inscenácii a postave Nataše Rostovej v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier.

Momentálne mala v repertoári v SND 12 postáv, okrem spomínaných účinkovala v inscenáciách Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch, Mercedes Benz, Rodáci, Cudzô, Rivers of Babylon, Ruské denníky, Vedľajšie účinky či Fyzici. Ako píše SND na svojom webe, o poslednej rozlúčke s M. Potokárovou bude informovať.

Herečka bola známa aj z televíznych seriálov ako Panelák, Dr. Ema či Atletiko Cvernofka. Bola tiež staničným hlasom najpočúvanejšieho Rádia Expres, a to od roku 2017 spolu s hereckým kolegom Patrikom Vyskočilom.

Aktualizované o 16:03: Pamiatku mladej herečky si pripomenie vo vysielaní RTVS. Rádio Devín zaradí mimoriadne do vysielania rozhlasovú hru Ivana Stodolu Marína Havranová, v ktorej herečka stvárnila hlavnú postavu.

Poslucháči si ju budú môcť vypočuť v rámci Dramatického rádia Devín v utorok 26. novembra o 21:00. Monika Potokárová účinkovala aj v hre Kazimír a Karolína, ktorú Rádio Devín v premiére odvysiela 3. decembra.

Aktualizované o 17:43: Pôvodne avizovala RTVS, že na Dvojke uviedol v pondelok v noci po filme Kamene bolesti epizódu talkšou Trochu inak s Adelou, v ktorej bola M. Potokárová hosťom. Napokon televízia oznámila, že reprízu neodvysiela.

„Vzhľadom na citlivosť témy rozhovoru a jeho obsahový kontext sa RTVS rozhodla avizovanú reláciu Trochu inak s Adelou s Monikou Potokárovou neodvysielať,“ uviedla PR manažérka Silvia Turnerová. 

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Expres, SND