Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Za zachovanie Rockovej republiky vznikla petícia, moderátori už končia

28.02.2017, 13:55 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Rádio Rocková republika začína s menením svojej podoby. Len do konca februára sa z jeho éteru ozývajú súčasní moderátori. Stanica bude od marca v prechodovom režime a v apríli sa preformátuje. Poslucháči proti tomu spísali dokonca petíciu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Moderátorov vo vysielaní má Rocková republika posledný deň. Viacerí z nich sa s poslucháčmi lúčia vo vysielaní aj na sociálnej sieti.

„Priatelia, prežil som s vami v Rockovej republike krásne 3 roky a 9 mesiacov. Bola to parádna jazda. Díky za všetko. It’s only rock n‘ roll – but I like it so much!. Bolo mi s vami dobre. Dovi! a Dopo! Niekedy a niekde... A Keep on rockin‘ kdekoľvek a kedykoľvek, priatelia!“ napísal na Facebooku moderátor Rado Mešša.

Riaditeľka rádia Hana Koblišková potvrdila, že rádio bude od marca vysielať v upravenom režime. „Rocková republika vysiela od zajtra rovnako ako doteraz okrem moderátorských vstupov, tento režim bude trvať až do preformátovania rádia,“ napísala.

Časť poslucháčov Rockovej republiky s koncom rádia nesúhlasí, na webe vznikla aj petícia proti jeho zrušeniu. V utorok popoludní mala 119 podpisov.

O názve či podobe novej stanice, ktorá má odštartovať v apríli, nie je veľa detailov. Zatiaľ ich neposkytla ani H. Koblišková. „O novom formáte ešte nebudeme hovoriť.“ Nepovedala ani, či ona a zvyšok súčasného vedenia rádia zostáva pracovať aj na novom projekte.

Ešte v polovici februára napísal na Facebook moderátor Rasťo Očenáš, že Rockovú republiku „sa majitelia rozhodli preformátovať na rádio zamerané na spravodajstvo a publicistiku“. Post z profilu Rockovej republiky neskôr zmizol.

Neprehliadnite

Viac informácií o chystanom rádiu neposkytol zatiaľ ani spoluvlastník rádia Martin Lengyel. Ešte v januári priznal, že s rockovým formátom nemá stanica veľa šancí na presýtenom trhu na presadenie sa.

„V takom prípade máte dve možnosti. Buď marketingovo prespendovať dlhodobo konkurenciu, alebo zmeniť formát,“ načrtol. V rozhovore pre Denník N zo začiatku roka uviedol, že médium, ktoré zakladá, bude zasahovať do politiky.

Licenciu na vysielanie stanice má spoločnosť C.S.M. Group, ktorá v roku 2015 vykázala stratu vyše 443-tisíc, o rok skôr takmer 463-tisíc. Rádio má pridelených 21 frekvencií.

O zmene obsahu programovej služby má podľa zákona vysielateľ informovať licenčnú radu, ktorá musí zmeny, napríklad aj názvu, odobriť. Rádiám stačí, aby regulátora informovali najneskôr do 15 dní po uskutočnení zmien.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy rocková republika

Diskusia (0 reakcií)