Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z vysielania Rádia Viva zmizlo viacero moderátorov. Nič sa nedeje, hovorí vedenie

10.06.2009, 15:40 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Podľa predsedu predstavenstva stanice Dušana Budzáka ide o personálnu obmenu, bežnú pre každé médium.

  • Tlačiť
  • 8

radio_viva_logo_mensie.gif

Z vysielania Rádia Viva sa koncom mája vytratilo viacero stálych moderátorských hlasov. Ján Mečiar, Hana Rapantová, Pavol Michalka či Peter Buck zmizli aj zo zoznamu pracovníkov na webe stanice.

Podľa predsedu predstavenstva Rádia Viva Dušana Budzáka nejde o žiadnu výnimočnú situáciu. "Dochádza k obmenám na niektorých postoch, čo je bežné v každom médiu," povedal pre Mediálne.sk.

Moderovanie rannej šou Viva ráno prevzal po Mečiarovi Alexander Štefuca. Ján Mečiar bol hlasom stanice už za čias jej predchodcu - Rádia Twist. Pripravoval aj pravidelnú vedecko-technickú rubriku Spektrum. V moderátorskom osadenstve stanice ostali okrem Štefucu Martina Záchenská, Sandra Vychlopenová, Peter Hurajt a Via Vargová.

Od mája rádio opustil aj generálny riaditeľ Martin Hoffman, ktorý nastúpil do pozície managing directora v reklamnej agentúre Creative Department. Podľa informácií Mediálne.sk však Viva v súčasnosti pripravuje programové novinky a plánuje tiež predstaviť nové moderátorské hlasy.

Rádio Viva je podľa aktuálnych výsledkov spojenia poslednej minuloročnej a prvej tohtoročnej vlny prieskumu MML-TGI rozhlasovou sedmičkou. Dosiahlo počúvanosť 3,4 percenta populácie nad štrnásť rokov. Tretí raz mierne kleslo, rekordnú počúvanosť 4,3 percenta dosiahlo v priebehu prvého polroku 2008. Stanicu "počúvalo včera" 150-tisíc poslucháčov.

auta.jpg

  • Tlačiť
  • 8