Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Z Vanča je programový šéf, prevzal riadenie Europy 2

07.01.2016, 16:21 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

V rádiu Europa 2 prišlo od januára k zmenám v manažérskej štruktúre. Slovenskú stanicu už nebude riadiť šéfka českej Evropy 2 Jitka Fürst, ale nahradil ju Dušan Vančo, ktorý doteraz zastával funkciu on air a marketingového manažéra.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

J. Fürst zostáva vo funkcii riaditeľky českej Evropy 2. Na Slovensku bude pôsobiť ako konzultantka a koordinátorka značky.

D. Vančo sa po novom bude zodpovedať priamo generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva akciovky Europa 2 Miroslavovi Hrnkovi.

„Dušan Vančo bude zodpovedný za riadenie Europy 2 a napĺňanie strategických cieľov skupiny Lagardère na Slovensku,“ uviedol v tlačovej správe M. Hrnko, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti Lagardère Active ČR, vetvy francúzskej mediálnej skupiny Lagardère Group pôsobiacej globálne.

Do Europy 2 prišiel D. Vančo vlani v marci, keď sa stal marketingovým manažérom, neskôr mu pribudla aj funkcia on air manažéra. On air aktivity sú podľa vyjadrenia rádia odteraz kumulované.

V modeli so samostatným programovým manažérom na Slovensku fungoval Lagardère už v minulosti, keď funkciu zastával Juraj Volentics. V Europe 2 pôsobil do roku 2013. Po ňom prevzala riadenie stanice spomínaná J. Fürst a on air manažérom sa stal Peter Földváry. Ten sa s predošlým povýšením D. Vanča vracal na pozíciu vo zvukovej produkcii.

D. Vančo v minulosti šéfoval štvrtému okruhu Slovenského rozhlasu, Rádiu_FM. Vo funkcii skončil v januári 2013 na vlastnú žiadosť, v štruktúre RTVS potom prešiel na oddelenie nových médií v rámci Sekcie marketingu a komunikácie.

Neprehliadnite

Europa 2 je podľa prieskumov agentúry Median SK dlhodobo piatou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku. Podľa ostatného prieskumu za 2. a 3. vlnu vlaňajška ju denne počúvalo v priemere 336-tisíc poslucháčov vo veku od 14 do 79 rokov, čo zodpovedá počúvanosti 7,5 percenta.

Od januára spolupracuje Europa 2 obchodne so skupinou Radio Services (Rádio Jemné, Rádio Anténa Rock, Rádio Vlna, internetové detské rádio Žofka) po tom, čo sa skončila takmer dvojročná kooperácia s Fun rádiom.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Dušan Vančo, Europa 2, Lagardere

Diskusia (0 reakcií)