Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viva vyzve členov licenčnej rady, aby odstúpili

16.12.2013, 11:26 | SITA | Mediálne.sk

Petíciu za záchranu rádia podpísalo na webe doteraz vyše 36-tisíc ľudí

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

Viva

Zástupcovia Viva Production House na protestnom zhromaždení 9. decembraZdroj: Maňo Štrauch

Internetovú petíciu za záchranu Rádia Viva podpísalo už viac ako 37-tisíc ľudí. Ako informovala Helena Šalingová, asistentka vedenia spoločnosti, ktorá médium prevádzkuje, v pondelok 16. decembra sa v Bratislave uskutoční podporné zhromaždenie Pochod za spravodlivosť, na ktorom účastníci vyzvú Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR), aby odstúpila.

Viva zhromaždenie organizovala v Bratislave aj minulý týždeň, ľuďom sa prihovárali zástupcovia vysielateľa v pondelok.

Nasledujúce zhromaždenie sa začne 16. decembra o 17:00 pred budovou Národnej rady SR na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave. Účastníci vyzvú parlament na odvolanie deviatich členov RVR.

„Minimálne piati z nich pri prideľovaní licencie, ktorým chcú zničiť a umlčať Rádio Viva, ignorovali zákon, ignorovali dokonca rozsudok Najvyššieho súdu tohto štátu,“ napísala stanica v príspevku na svojom oficiálnom profile na Facebooku.

Zhromaždenie sa ďalej presunie pred sídlo Najvyššieho súdu SR, pokračovať bude pred budovu Syndikátu novinárov, kde bude požadovať dodržiavanie novinárskej etiky a končiť sa bude pred budovou RVR na Dobrovičovej ulici, kde vyzve samotnú radu, aby odstúpila.

V pondelok sa Vivou bude zaoberať aj parlamentný výbor pre kultúru a médiá, ktorý na rokovanie prizval zástupcu Viva Production House Dušana Budzáka a Jozefa Maruniaka z Corporate Legal. 

Rádio Viva sa v máji 2012 zúčastnilo pôvodného licenčného konania na získanie frekvencií, na ktorých vysielalo. Vo výberom konaní neuspelo a frekvencie získala spoločnosť Corporate Legal.

Viva rozhodnutie napadla, po rozsudku Najvyššieho súdu sa proces pridelenia frekvencií opakoval v decembri tohto roka, pričom licenčný orgán dospel k rovnakému rozhodnutiu a kmitočty znova odhlasoval pre Corporate Legal. Podľa vysielateľov Rádia Viva ide o schránkovú firmu.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Viva