Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viva spisuje petíciu. Frekvencie priklepli oligarchom, tvrdí

05.12.2013, 11:00 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Viva Production House nevzdáva boj za záchranu stanice. Chystá zhromaždenie fanúšikov (aktualizované)

  • Tlačiť
  • 1

Rádio Viva reaguje na opätovné pridelenie frekvencií Radou pre vysielanie a retransmisiu (RVR) spoločnosti Corporate Legal petíciou na svoju záchranu.

Predstavitelia Viva Production House, ktorá vysielanie rádia zabezpečuje, označili rozhodnutie RVR za šokujúce. Tvrdia, že od poslucháčov dostali za pár hodín stovky podnetov a otázok.

Petíciu zverejnila Viva na svojom webe aj na Facebooku. Poslucháči ju môžu podpísať online cez službu Peticie.com.

Aktualizované 15:37: Za jeden deň podporilo petíciu podľa Vivy na webe 11-tisíc ľudí. Stanica chystá podporné zhromaždenie, poslucháčov pozve 9. decembra na Hviezdoslavovo námestie v Bratislave. „Náš hlas bude počuť,“ uviedla stanica v tlačovej správe.

radio_viva_logo_mensie.gif

„Rozhodnutie Rady je odkazom obyvateľom Slovenska, že tu už prestal platiť súdny systém. Nie je potrebné rešpektovať dokonca ani rozhodnutie Najvyššieho súdu, ktorý rozhodol o protiprávnom pridelení licencie spoločnosti Corporate legal. Spoločnosti, ktorá je prázdna, bez ľudí, techniky a skúseností,“ uviedli v stanovisku členovia vedenia eseročky Viva Production House, teda Milan Kodaj, Dušan Budzák a Robert Bartoš.

Spoločnosť zároveň opakovane podotkla, že Corporate Legal je spoločnosť s úzkou väzbou na istého veľkopodnikateľa. Na mysli majú konatelia eseročky Vladimíra Poóra.

Vive sa už v minulosti podarilo dočasne „zachrániť“ odvolaním sa na Najvyššom súde, keď licenčný orgán pridelil vlani prvý raz jej 28 frekvencií firme Corporate Legal. Rádio sa môže odvolať aj tentoraz. Platnú vysielaciu licenciu má do 21. decembra tohto roka.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Corporate Legal, Viva