Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Rusku stíhajú redaktorku stanice Echo Moskvy. Vraj zneužila slobodu slova

08.02.2019, 14:38 | TASR

Ruská polícia stíha redaktorku rozhlasovej stanice Echo Moskvy, ktorá čelí obvineniam zo schvaľovania terorizmu. Trestné stíhanie sa začalo na základe jazykovej expertízy novinárkiných výrokov, ktoré odzneli vo vysielaní.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Rusko

Podľa vyšetrovateľov sa novinárka pskovskej redakcie tejto rozhlasovej stanice Svetlana Prokopievová dopustila schvaľovania terorizmu, keď vo svojom rozhlasovom príspevku uviedla, že „to samotný štát si vychoval generáciu občanov, ktorí s ním bojujú“.

Ako príklad S. Prokopievová uviedla výbuch v podateľni v sídle regionálnej správy tajnej služby FSB, ktorý sa odohral v októbri roku 2018 v Archangeľsku.

Výbuch zranil troch príslušníkov FSB a spôsobil smrteľné zranenie 17-ročnému útočníkovi. V súvislosti s Prokopievovej výrokom dostala pskovská redakcia Echa Moskvy pokutu 150-tisíc rubľov, čo je v prepočte približne dvetisíc eur, a to za „zneužívanie slobody slova“.

Neprehliadnite

Pokutu 200-tisíc rubľov (2670 eur) dostal aj miestny spravodajský web, ktorý zverejnil prepis novinárkiných slov. Novinárske odbory medzičasom spustili petíciu na podporu S. Prokopievovej. Obvinenia zo schvaľovania terorizmu, ktoré boli voči nej vznesené, považujú za absurdné a žiadajú zastaviť stíhanie svojej kolegyne.

Echo Moskvy v piatok informovalo, že S. Prokopievová na polícii odmietla vznesené obvinenia a odmietla aj ďalej vypovedať. Následne ju prepustili na slobodu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rusko

Diskusia (0 reakcií)