Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Barbora Rakovská ide z Vlny do Europy 2, pohyb je aj opačným smerom

12.09.2017, 11:26 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Rádio Vlna a rádio Europa 2 si vymenia moderátorky ranného vysielania. Z oldies stanice odchádza Barbora Rakovská, ktorá bola od začiatku jej vysielania hlasom rannej šou. V dvojici s Martinom Chynoranským ju nahradí Dominika Dadíková, doterajší hlas Europy 2.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Aktualizované 15:17: Zmena v oboch rádiách sa udeje od októbra. Najprv o príchode D. Dadíkovej  a odchode B. Rakovskej informovala Vlna. Dôvetok, že B. Rakovská bude náhradou práve za D. Dadíkovú, poslala Europa 2 médiám popoludní. 

Súčasťou tímu moderátorov Rádia Vlna je B. Rakovská od začiatku vysielania v januári 2015. Na Europe 2, kde už takisto v minulosti pôsobila, bude ranné vysielanie moderovať s Dennisom Bartalským a Vladom Varechom, ktorí sú v tomto zložení hlasmi ranného vysielania od septembra. 

Barbora RakovskáZdroj: Europa 2

„Veľmi sa teším, že sme sa s Barborou dohodli na spolupráci. K značke Europa 2 sa mimoriadne hodí. Barboru naša cieľová skupina vníma veľmi pozitívne, a to nielen v rádiu, ale aj na sociálnych sieťach, kde má Europa 2 silnú pozíciu,“ povedal programový riaditeľ Andrej Kratochvíl. Zároveň informoval o novom názve rannej šou Europy 2, ktorá opúšťa titul Zoo a po novom sa bude volať Wake up!.

Poslucháčov Vlny bude po novom zobúdzať v pracovných dňoch od 5. hodiny s Martinom Chynoranským Dominika Dadíková, aktuálne ešte hlas Europy 2, kde pracuje osem rokov.

D. Dadíková len nedávno skončila v rannej šou Europy 2, z ktorej odišiel aj Matúš Krnčok. D. Dadíkovú presunula Europa 2 do večerného pásma po 19. hodine, napokon však prechádza na nové pôsobisko.

„Som rád, že náš tím posilní Dominika, nielen preto, že je profesionálka a má bohaté skúsenosti z rádiového vysielania, ale je to osoba, ktorá okolo seba šíri pozitívnu energiu a verím, že aj vďaka nej budú mať naši poslucháči veselšie rána,“ povedal programový riaditeľ Rádia Vlna Peter Hurajt.

D. Dadíková svoju rádiovú kariéru odštartovala ešte počas vysokej školy, keď vyhrala casting spomedzi prihlásených študentov na moderátorku nitrianskeho rádia. Neskôr pracovala aj v televízii Markíza ako redaktorka Telerána či ako správarka v regionálnej televízii.

V súvislosti so zmenou moderátorského obsadenia zmení ranná relácia Vlny názov na Dobré ráno s Dominikou a Martinom. Programová štruktúra sa nemení.

Dominika Dadíková, Martin ChynoranskýZdroj: Rádio Vlna

Doterajšiu rannú moderátorskú dvojicu M. Chynoranský – B. Rakovská má Vlna v éteri od februára tohto roka, keď v rádiu skončil dlhoročný moderátor Alex Štefuca, ktorého poslucháči poznali ešte z ranného vysielania „predchodcu“ – Rádia Viva. Momentálne pôsobí v Rádiu Aktual.

M. Chynoranského po Štefucovom konci vedenie rádia presunulo do rannej šou z popoludňajšieho bloku. Vlna vtedy vysvetľovala, že požiadavka na zmenu vyplynula z výsledkov poslucháčskeho prieskumu.

B. Rakovská okrem rádia moderuje aj v televízii, najprv v Markíze, aktuálne v Joj, kde bola napríklad tvárou licencovaného formátu Moja prvá dovolenka. Radio Services, ktorá pre Vlnu, ale aj Anténu Rock, Jemné a Europu 2 predáva reklamu, patrí rovnako ako televízia Joj do skupiny Joj Media House.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Rádio Vlna

Diskusia (0 reakcií)