Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Segečová chce ako šéfka Rádia Slovensko úspešne dokončiť zmeny

30.05.2007, 14:01 | SITA

Ambíciou Jany Segečovej je dokázať, že spolupráca mladých so skúsenými "rozhlasákmi" môže priniesť kvalitné výsledky.

  • Tlačiť
  • 0

radio_slovensko_logo.gif

Bývalá manažérka okruhu Slovensko 1 Slovenského rozhlasu (SRo) a donedávna šéfka publicistiky televízie Markíza Jana Segečová bude od 1. júna riaditeľkou vysielacieho okruhu SRo - Rádia Slovensko.

"Šanca viesť hlavný okruh verejnoprávneho rozhlasu ma oslovila profesionálne aj osobne, keďže práve v SRo som začínala," povedala pre agentúru SITA. Skúsenosti z rôznych médií chce v rozhlase zúročiť. Tvrdí, že v SRo je stále veľmi veľa kvalitných, kvalifikovaných a odborne zdatných redaktorov, ktorí sa po dlhodobých zmenách dostali do úzadia. Jednou z jej ambícií je dokázať, že spolupráca mladých so staršími skúsenými "rozhlasákmi" môže priniesť kvalitné výsledky.

jana_segecova.jpg


Nová riaditeľka Rádia Slovensko Jana Segečová.

Segečová podporuje programové zámery súčasného vedenia SRo, najmä preformátovanie jednotlivých okruhov na rôzne typy poslucháčov. Verí, že keď sa reformy podarí dotiahnuť do konca, tak v dobrom prekvapia nielen poslucháčov, ale aj mediálnych odborníkov. Z tohto dôvodu by chcela odstrániť prípadnú nedôveru kolektívu Rádia Slovensko k zmenám. To, či plánuje zmeny, však bude komentovať najskôr v polovici júna, keď sa podrobne zoznámi s činnosťou okruhu.

Podľa generálnej riaditeľky verejnoprávneho rozhlasu Miloslavy Zemkovej má Segečová na post riaditeľa Rádia Slovensko všetky predpoklady. Vo výberom konaní o nej "rozhodla skúsenosť s prácou v aktuálnej publicistike, v rozhlase, ako aj schopnosť riadiť a viesť kolektív," povedala pre agentúru SITA Zemková.

K 30. aprílu z funkcie šéfa informačného Rádia Slovensko odišiel Henrich Sikela. Podľa Zemkovej to bolo Sikelovo osobné rozhodnutie, ku ktorému ho viedla kombinácia pracovných a osobných dôvodov. Manažment nemal voči nemu výhrady. Záujemcovia o post riaditeľa Rádia Slovensko sa mohli hlásiť do 30. apríla. Prihlásilo sa 15 kandidátov. Výberová komisia posunula na ústny pohovor piatich - z nich traja boli zamestnanci SRo a dvaja z iných médií, ale s predchádzajúcou skúsenosťou s prácou v SRo. Výberové konanie sa skončilo 16. mája víťazne pre Segečovú.

Foto: Vysielanie TV Markíza

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)