Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS zverejnila meno náhradníka za Stano Maťašovskú

28.11.2018, 10:17 | reb | © 2018 News and Media Holding

Verejnoprávny telerozhlas zverejnil meno nového vedúceho Odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky, ktorý nahradí Petru Stano Maťašovskú. Od 1. decembra ním bude moderátor Peter Nittnaus.

  • Tlačiť
  • 0

Rozhlasové správy budú mať nového šéfa po tom, ako P. Stano Maťašovská rezignovala na svoj post po kauze s internými zásadami. Okrem iného sa v nich písalo, že moderátor nemá v krátkych správach vysielaných každú polhodinu informovať o návrhoch zákonov a noviel z dielne opozičných poslancov predtým, ako neprejdú do druhého čítania. Navyše, bez stanoviska koalície, respektíve vecne príslušného rezortu je to vylúčené.

RTVS našla pre P. Stano Maťašovskú iné pracovné zaradenie a na čelo rozhlasového spravodajstva napokon vybrala jej náhradníka. Od 1. decembra ním bude P. Nittnaus, ktorý momentálne pôsobí ako redaktor a tímlíder televíznej redakcie zahraničného spravodajstva. Tímlídrom domácej redakcie rozhlasového spravodajstva naďalej zostáva Oto Görner.

Vedením odboru rozhlasového spravodajstva bol po rezignácii vtedajšej šéfky P. Stano Maťašovskej poverený riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

Peter Nittnaus uvádzal aj Mimoriadne správy RTVS pri príležitosti príchodu Emmanuela Macrona na SlovenskoZdroj: RTVS

„Peter Nittnaus je dlhoročný profesionál, ktorý má bohaté novinárske skúsenosti. Som veľmi rád, že spravodajstvo Slovenského rozhlasu získa špičkového odborníka. Očakávam, že ako človek, ktorý dôverne pozná rozhlasové aj televízne prostredie, zblíži spravodajské tímy, zrýchli a zefektívni zdieľanie informácií tak, aby sme mohli poslucháčom naďalej ponúkať vyvážené a objektívne informácie zo širokého spektra udalostí,“ poznamenal V. Chuguryan.

P. Nittnaus pracuje v médiách takmer 18 rokov, z toho desať vo verejnoprávnych. V auguste sa po piatich rokoch opätovne vrátil do RTVS. Predtým pôsobil v spravodajskej televízii Ta3.

Neprehliadnite

Okrem toho, že je tímlídrom televíznej časti zahraničného spravodajstva, moderuje aj reláciu Správy a komentáre. V rokoch 2004 až 2008 bol v Slovenskom rozhlase moderátorom spravodajských relácií.

V roku 2009 začal P. Nittnaus pracovať v Slovenskej televízii ako redaktor zahraničného spravodajstva a až do roku 2013 bol poverený vedením redakcie.

„Do rozhlasového spravodajstva sa veľmi teším. Nielen pre to, že som tam v minulosti vyrastal ako spíker a poznám prostredie obrátenej pyramídy a mnohých skvelých ľudí v nej, ale najmä pre to, že práve rozhlasové spravodajstvo považujem dlhé roky za vysoko profesionálne a dôveryhodné,“ uviedol P. Nittnaus.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Petra Stano Maťašovská, RTVS, slovenský rozhlas

Diskusia (0 reakcií)