Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rocková republika sa preformátuje, Lengyel zakladá nové médium

11.01.2017, 15:44 | mv | pol

Rádio Rocková republika prejde o niekoľko týždňov rozsiahlymi zmenami. Stanicu čaká preformátovanie, už sa nebude orientovať na rockovú hudbu. Detaily zatiaľ vysielateľ aj vzhľadom na konkurenčné prostredie neprezrádza. Spoluzakladateľ Martin Lengyel zároveň nedávno hovoril o založení nového média.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Zásadnú zmenu plánuje Rocková republika realizovať ešte túto sezónu, reštart datuje na apríl, informoval web Rádiá.sk. Špecializovaná stanica vysiela od Silvestra 2012.

Za rádiom stojí M. Lengyel, ktorý v minulosti bol aj pri zrode Jemných melódií. Lengyelovým spoločníkom je Roman Masár. Rádio začínalo najprv v Bratislave, neskôr pokrytie výrazne rozšírilo prostredníctvom frekvencií vo viacerých častiach krajiny. 

Po štyroch rokoch však aktuálne zameranie Rockovej republiky končí. „Bude to naozaj poctivé a nie iba kozmetické reformátovanie,“ priblížil pre Mediálne.sk M. Lengyel. Hoci až do spustenia podrobnosti o novom formáte prezradiť nechce, verí v potenciál novej stanice a očakáva väčšiu poslucháčsku základňu ako aj jej iné zloženie.

Dôvodom k preformátovaniu rádiá je podľa jeho slov presýtený rockový formát a žiadne pozitívne vyhliadky na rast. „V takom prípade máte dve možnosti. Buď marketingovo prespendovať dlhodobo konkurenciu, alebo zmeniť formát,“ dodáva M. Lengyel.

Na priaznivcov rocku sa orientuje aj stanica Rádio Anténa Rock s celoplošným pokrytím a stúpajúcim trhovým podielom, ktorá patrí do portfólia Radio Services. V Bratislave sa na rockový žáner zameriava aj Aligator - Classic Rock Radio. 

M. Lengyel v rozhovore pre Mediálne.sk spred vyše roka hovoril o plánoch Rockovej republiky s cieľom, aby rádio začalo zarábať. Ako iný scenár uvádzal, že sa projekt financovaný z peňazí dvojice spoločníkov predá. 

Neprehliadnite

Rocková republika v minulosti patrila ku kritikom čísel počúvanosti rádií z prieskumu MML-TGI od spoločnosti Median, odmerané dáta a spôsob ich interpretácie sa stanici nepozdávali. „Ten prieskum je celoslovensky reprezentatívny, tam vzorka sedí, ale regionálne a lokálne je nesprávny. Poškodzuje robotu malých a stredných rádií, ktoré majú viac poslucháčov ako deklaruje Median,“ vyjadril sa pred časom M. Lengyel. Prieskumy si rádio chcelo robiť vo vlastnej réžií a zapojiť chcelo aj ďalšie menšie stanice.  

Bývalý spoluzakladateľ televízia Ta3 v rozhovore pre Denník N skraja januára zároveň uviedol, že zakladá nové médium, ktoré bude zasahovať do politiky. Detaily neuviedol, ani to, či bude projekt súvisieť s Rockovou republikou.

„To nemôžem povedať, už som založil štyri médiá a trh je citlivý. Ak to poviete štyri mesiace dopredu, tak sa konkurencia pripraví. Bude to zaujímavé,“ odpovedal M. Lengyel na otázku, o aké médium pôjde. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy rocková republika