Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RegioMedia začala merať počúvanosť staníc. Prvé dáta má k Trnavskému rádiu

12.09.2019, 12:20 | reb | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť RegioMedia, media representative pre regionálne rádiá, v spolupráci s agentúrou AKO spustila sériu prieskumov počúvanosti staníc, ktoré zastrešuje. Ako prvé zmonitorovala počúvanosť Trnavského rádia. Z výsledkov vyplýva, že stanica je v Trnave treťou najpočúvanejšou.

  • Tlačiť
  • 0

RegioMedia spolu s AKO spustili sériu prieskumov zameraných na počúvanosť rádií v jednotlivých okresoch.

Ako informuje Miriam Kittler, konateľka spoločnosti RegioMedia, hlavný dôvod, prečo sa rozhodli realizovať tieto prieskumy regionálnych rádií, je, že na Slovensku podobné merania v jednotlivých mestách neexistujú.

„Doteraz na Slovensku neexistovali prieskumy, ktoré by merali regionálne rádiá. Median síce meria, ale nekorektne na malých číslach, preto počúvanosť regionálnych rádií nerozbaľuje. A bohužiaľ, následne tieto nekorektné čísla, ktoré nerozbaľuje, zabalí do jedného čísla – počúvanosť RegioMedie. Okrem toho, Median na Slovensku nemeria počúvanosť rádií v okresoch ale len v krajoch,“ hovorí M. Kittler, ktorá v minulosti šéfovala obchodu vo Fun rádiu. 

Ako prvý bol pilotný prieskum zameraný na okresy, v ktorých je možné naladiť Trnavské rádio. Realizovaný bol formou telefonického dopytovania na vzorke 750 respondentov žijúcich v okresoch Trnava, Hlohovec, Dunajská Streda, Galanta, Piešťany, Pezinok a Senec. Respondenti nepoznali zadávateľa prieskumu.

Neprehliadnite

Trnavské rádio je jedným z najmladších rádií na Slovensku, vysiela necelé dva roky. Vysielať začalo v novembri 2017. Licenciu na vysielanie získala spoločnosť Trnavská produkčná, založila ho trojica Dušan Vančo, Pavol Jurák a Peter Žitňanský.

Tretie najpočúvanejšie

V spontánnej znalosti patrí podľa prieskumu medzi najznámejšie regionálne rozhlasové stanice (odpoveď „Viem že také rádio existuje“). Priamo v meste Trnava je na prvom mieste v známosti s výsledkom 58,1 percenta.

Zároveň je v meste treťou najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou, počúva ho aspoň 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy regiomedia, Trnavské rádio

Diskusia (0 reakcií)