Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rádio Regina pridáva novú reláciu pre mladých, robia na nej aj študenti

03.10.2019, 12:54 | pol | © 2019 News and Media Holding

Druhý okruh Slovenského rozhlasu, Rádio Regina, nasadzuje do programovej štruktúry novú reláciu, ktorá priblíži pohľad mladej generácie na súčasný svet a problém. Formát má názov Na vlastné nohy.

  • Tlačiť
  • 0

Novú reláciu bude vysielať Regina od 6. októbra o 17:00 na všetkých troch regionálnych staniciach – Západ, Stred a Východ. V éteri bude každú párnu nedeľu.

Zaoberať sa má aj pálčivými témami, rozoberať ich s odborníkmi a pre lepšie medzigeneračné pochopenie prinesie aj názory a reakcie rodičov.

V prvej časti bude témou nepochopenie a časté hádky medzi rodičmi a dospievajúcimi deťmi. Zapojený bude školský psychológ, mladí ľudia a rodičia. O pocite nepochopenia a rodinných hádok porozpráva aj slovenská speváčka Celeste Buckingham.

„Dnešní mladí riešia podobné situácie ako ich rodičia - od hľadania profesie, partnera, priateľov, dôverníkov, stanovenia životných hodnôt, cez telesné a duševné prejavy a potreby. Zároveň reagujú na podnety, ktorým predošlé generácie dospievajúcich neboli natoľko vystavené. Žijú v dobe nadmerného pretlaku informácií a dezinformácií na sociálnych sieťach, rozličných vplyvov, nástrah, fám, trendov, očakávaní, rozvodovosti rodičov. Nájsť v tomto bludisku samých seba pre niektorých dospievajúcich nebýva jednoduché. Preto chceme otvárať rôzne ľahšie i náročnejšie témy a hľadať cestu z tohto chaosu a radi povzbudíme nové talenty,“ objasnila šéfdramaturgička Rádia Regina Mária Grebeňová-Laczová.

Ďalšie časti relácie sa sústredia na kyberšikanu a nástrahy internetu, na výhody a nevýhody privátov a študentských internátov a vysielanie 17. novembra bude patriť pohľadu mladej generácie na Nežnú revolúciu.

Rozoberať sa budú aj témy, ako sa postaviť k rozvodu rodičov, ako ďalej po maturite, problematika experimentovania s mäkkými drogami, či závislosť na fyzickom vzhľade.

Na vlastné nohy majú na starosti dva tímy moderátorov a redaktorov Rádia Regina spolu s externými spolupracovníci.

S Martinou Švirlochovou a Daliborom Uhlárom prvú reláciu pripravili absolventi bratislavského konzervatória Marianna Ďuranová a Oliver Orth. Druhý tím tvoria Beáta Repíková, Mária Babinská a Juraj Turis spolu so študentmi žurnalistiky Štefániou Turyovou a Lukášom Skrúcaným.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rádio Regina, RTVS

Diskusia (0 reakcií)