Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rádio Aktual sa chystá na štart. Takto bude znieť

12.05.2017, 01:10 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Vznikajúce Rádio Aktual vstúpi do éteru oficiálne v pondelok 15. mája. Pár dní pred ostrým štartom je už všetko pripravené, ranné vysielanie bude mať pod palcom skúsený Alex Štefuca. Okrem neho a ďalších ohlásených mien spolupracujú s novou stanicou napríklad aj Peter Hollý, Róbert Kotian či Rasťo Piško a pribudnúť majú ďalší.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Rádio Aktual sa bude profilovať ako hybrid spravodajského a talk rádia, staví teda na formát, ktorý u nás históriu ani priamu konkurenciu nemá. V odlíšení sa od zvyšných staníc vidia potenciál tvorcovia projektu na čele s majiteľom rádia Martinom Lengyelom.

„Chceme osloviť tú časť poslucháčov, ktorí sa zaujímajú o spoločnosť, politiku, ekonomiku, aktuálne dianie. Pre nich je to rádio postavené. Vyšlo nám, že ľudí, ktorí hľadajú informácie, je dosť – majú ich v televízii či na internete, po novom ich nájdu napríklad aj pri cestovaní v aute,“ hovorí M. Lengyel, podľa ktorého bude stanica primárne cieliť na poslucháčov nad 40 rokov. 

Aktual bude s ranným vysielaním začínať už krátko pred piatou, A. Štefucu bude dopĺňať Pavol Michalka zastrešujúci spravodajstvo. V štúdiu budú aj ďalší ľudia vrátane redaktora dopravného servisu či prípadní hostia. Vlastnú rubriku má v ránach napríklad aj humorista Rasťo Piško, ktorý bude prinášať satirické glosy s názvom Ranná sprcha.

V programe bude aj talkšou bývalej političky Zuzany Martinákovej, jednu z relácií bude mať na starosti bývalá tvár RTVS Marta Jančkárová. V dennom vysielaní budú aj Michaela Kapráliková či Marek Makara. 

Dopoludňajšie a poobedné „talk“ pásma sa budú viac podobať na klasické prúdové vysielanie, no budú takisto obsahovať značnú porciu hovoreného slova, ktoré sa bude striedať s hudbou. Vo vysielaní bude priestor na dlhšie vstupy moderátorov a hudby bude podľa M. Lengyela o poznanie menej ako v iných rádiách.

V hudobnom žánri staví Aktual na mainstream AC, hrať teda bude len najznámejšie hity. Viaceré časti vysielania bude stanica recyklovať a využijú sa v rôznych zostrihoch, najmä večer či cez víkend.

„Od septembra plánujeme zaradiť viac formátov, napríklad diskusných, ale aj ďalšie relácie,“ hovorí M. Lengyel s tým, že na spoluprácu oslovili aj ďalšie mená ako napríklad Michala Havrana.

Spravodajstvo, ktoré patrí k pilierom novej stanice, sa bude vysielať celý deň od rána do polnoci – hlavný blok o celej a kratšie prehľady každých 20 minút. Súčasťou správ je aj šport, počasie a dopravný servis z viacerých informačných zdrojov.

Neprehliadnite

„Myslíme si, že je dopyt po tomto type rádia, verím, že ho urobíme dobre a že prinesie niečo nové. Robíme všetko preto, aby to bol úspešný projekt, ale nechcem predpovedať, kedy si na seba zarobí či koľko poslucháčov osloví. Dúfame, že dostatok,“ dodal M. Lengyel.

Rádio Aktual odštartuje na frekvenciách po Rockovej republike, ktorá v éteri končí. Stanica pre fanúšikov rocku bude zachovaná aspoň v súčasnej podobe s prúdom skladieb minimálne na internete.

V prípade novej stanice je M. Lengyel jej jediným investorom. V manažmente zostali aj ľudia z Rockovej republiky - Hana Koblišková, ktorá má na starosti obchod, či Tomáš Karpel, ktorý zastrešuje program. Šéfredaktorkou stanice je Tamara Valková. Rádio sídli zatiaľ naďalej v budove Reding Tower 2 v bratislavskej Rači, kde si zriadilo aj nové vysielacie štúdio. Pokrytie má vo viacerých častiach krajiny. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Rádio Aktual