Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rádiá už fungujú v asociácii samostatne, zmenila názov

23.01.2020, 11:57 | pol | © 2020 News and Media Holding

Dlhoročná spolupráca komerčných televízií a rádií v spoločnej organizácii je od začiatku tohto roka minulosťou. V pôvodnom zoskupení zostali už len rozhlasoví vysielatelia a tí sa dohodli na zmene názvu.

  • Tlačiť
  • 0

Asociácia nezávislých rozhlasových a televíznych staníc (ANRTS) bolo najväčšie združenie súkromných vysielateľov na Slovensku.

Vzniklo ešte v roku 1992, keď pôvodne združilo sedem držiteľov licencií na rozhlasové vysielanie. Od roku 1997 sa asociácia otvorila aj televíziám a najväčšie do nej aj postupne vstúpili.

Vlani v októbri však televízie oznámili, že z ANRTS ku koncu roka odídu. Vznikol tak nový subjekt - Asociácia televíznych vysielateľov.

Neprehliadnite

Pôvodná organizácia po vystúpení televízií mení názov. Rozhodol o tom mimoriadny kongres, ktorý sa konal 21. januára.

Nový názov združenia je Asociácia rádií Slovenska. To si zároveň schválilo nové stanovy a zvolilo vedenie.

Prezidentom sa stal Ivan Antala, generálny riaditeľ Rádia Expres, ktorý bol v ANRTS viceprezidentom pre rádiovú sekciu.

Novým viceprezidentom bude Tomáš Kapusta, generálny riaditeľ Rádia Jemné. Členmi Rady Asociácie sú popri nich Rastislav Dutka (generálny riaditeľ Fun rádia), Zuzana Szakácsová (Rádio Lumen) a Miriam Kittler, ktorú nominovali zástupcovia regionálnych médií.

Asociácia rádií Slovenska bude aktuálne reprezentovať šestnásť súkromných rádií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ANRTS, Asociácia rádií Slovenska

Diskusia (0 reakcií)