Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rádio Slovensko presúva reláciu Pozor, zákruta!, spúšťa novú talkšou

25.09.2019, 13:48 | reb | © 2019 News and Media Holding

V posledný septembrový deň štartuje na Rádiu Slovensko nová talkšou. Uvádzať ju bude moderátorka Andrea Poláčková, ktorá privíta každý pracovný deň po 13:00 jedného hosťa, z čoho vychádza aj názov programu – Hosť Andrey Poláčkovej. V štruktúre stanice odsunie reláciu Pozor, zákruta!.

  • Tlačiť
  • 0

Premiéru novej relácie odvysiela Rádio Slovensko v pondelok 30. septembra o 13:05. „Zaujímavé (často populárne) osobnosti hovoria o témach, v ktorých sú ‚doma‘,“ píše RTVS na webe.

Poslucháči si podľa telerozhlasu budú môcť vypočuť nielen príbehy ľudí, ale aj témy, o ktorých budú hostia rozprávať. Má ísť o rôznorodé názory z oblasti umenia, kultúry, vedy, techniky, inovácií, charity, filantropie a ekológie, rozoberať sa budú aj medziľudské vzťahy alebo charita.

Rozhovory budú v éteri dopĺňané aj hudbou. „Každý hosť vždy na úvod ponúkne niekoľko inšpiratívnych myšlienok a nepoznaných odpovedí na otázky. Rozhovory budú príjemným popoludňajším spestrením vysielania Rádia Slovensko,“ priblížil šéfdramaturg Rádia Slovensko Milan Urbaník.

Výber hostí bude súvisieť s témami, ktoré podľa RTVS poslucháčov zaujímajú a priestor tiež dostane aktuálne sezónne dianie.

Moderátorka Andrea PoláčkováZdroj: RTVS / Ľuboš Houška

Moderátorka A. Poláčková vníma uvádzanie novej relácie ako výzvu, zodpovednosť a zároveň príležitosť predstaviť „podnetných ľudí a ich osudy“.

„Nemusíte byť slávni, aby ste mali zaujímavý príbeh. Pozývať, samozrejme, budeme i známych ľudí, pretože sú pre mnohých inšpiráciou. Verím, že sa nám podarí poslucháčov obohatiť, podnietiť ich záujem dozvedieť sa nové veci, spoznať životy iných ľudí a prostredníctvom ich odpovedí si vytvoriť názor na rôzne témy a súčasné fenomény,“ uviedla moderátorka talkšou, ktorá v minulosti pôsobila ako PR manažérka Rádia Lumen.

S nasadením nového formátu sa upravuje program Rádia Slovensko. Talkšou zo slotu o 13:05 v pracovných dňoch odsunie motoristickú reláciu Pozor, zákruta!. Po novom sa bude vysielať neskôr – o 17:05.

Pozor, zákruta! sa do vysielania Rádia Slovensko vrátila vlani v apríli, keď rozhlas prechádzal viacerými programovými zmenami.

Predošlé vedenie Slovenského rozhlasu na čele s vtedajším riaditeľom programu Vincentom Štofaníkom formát na jeseň 2015 presunulo na Reginu a znížilo periodicitu na týždenník vysielaný každý piatok, argumentujúc, že vyplniť hodinovú reláciu o motorizme každý deň nie je tematicky a dramaturgicky jednoduché.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rádio Slovensko, RTVS

Diskusia (0 reakcií)